خبرنگاران پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 10 روز دیگر شروع می گردد

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران- ایران- وزیر دفاع آمریکا گفت براساس توافق اجرا شده با طالبان، خروج نیروهای آمریکایی تا 10 روز دیگر از افغانستان شروع می گردد.

خبرنگاران پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 10 روز دیگر شروع می گردد

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دوشنبه شب در یک کنفرانس خبری گفت که براساس توافقنامه صلحی که واشنگتن با طالبان امضا نموده، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا 10 روز دیگر شروع می گردد.

اسپر تاکید نمود که آمریکا ابتدا سطح نیروهای خود در افغانستان را تا 8 هزار و 600 نفر خواهد رساند و سپس این فرایند را متوقف خواهد نمود تا شرایط را ارزیابی کند.

وی با بیان اینکه اطلاعی از شروع فیزیکی خروج نیروهای آمریکایی ندارد، تاکید نمود که به فرمانده نیروهای واشنگتن در افغانستان مجوز این اقدام را داده است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین درباره اقدام ترکیه در گگرددن مرزهای خود با یونان برای مهاجران سوری که قصد عزیمت به اروپا را دارند، گفت که این اقدام مربوط به آنکارا است.

رییس پنتاگون درخصوص درگیری اخیر میان ترکیه و ارتش سوریه تاکید نمود که آمریکا هیچ حمایت هوایی از آنکارا در این درگیری ها نخواهد نمود.

طالبان روز دوشنبه به رغم امضای توافق صلح با آمریکا، با بیان اینکه مرحله کاهش خشونت سرانجام یافته است خاطرنشان کرد عملیات طالبان علیه نیروهای افغان از سرگرفته شده است .

توافقنامه آمریکا و طالبان دهم اسفند ماه در دوحه امضا شد که براساس آن قرار است تا 14 ماه آینده تمام نیروهای آمریکایی و پیمان ناتو از افغانستان خارج شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 368

به "خبرنگاران پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 10 روز دیگر شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 10 روز دیگر شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید