جزئیات مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران

به گزارش مجله مدیاپلیر، جزئیات پیاده روی جاماندگان اربعین برای شهروندان تهرانی منتشر شد.

جزئیات مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران

به گزارش گروه فرهنگی مجله مدیاپلیر، مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین فردا از ساعت 6:30 صبح شنبه از میدان امام حسین (ع)، شروع و به حرم عبدالعظیم حسنی ختم خواهد شد. در همین زمینه دستگاه ها، سازمان ها و نهاد های مختلف برنامه های خود را برای برگزاری این مراسم اعلام نموده اند. جهت های معین شده برای شرکت در این مراسم عبارتند از:

جهت شماره یک: میدان امام حسین (ع)، خیابان 17 شهریور، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

جهت شماره دو: میدان جمهوری، نواب، میدان 9 دی، میدان بهمن، خیابان بعثت، شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

جهت شماره سه: حرم مطهر امام زاده حسن (ع)، خیابان امین الملک، خیابان قزوین، خیابان شیخ محمدی، میدان 9 دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، خیابان شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

جهت شماره چهار: باقر شهر، خیابان رجائی، روی پل شهید آوینی، خیابان سلمان فارسی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

جهت شماره پنج: جاده ورامین، میدان معلم، سه راه ورامین، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

همچنین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، تاکسیرانی و مترو هم در این مراسم آماده خدمت رسانی هستند.

بر همین اساس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی (ع) خاطرنشان کرد: با عنایت به برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) درتهران و شهر ری، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأمین اتوبوس های مورد احتیاج، پس از انتها مراسم از مبادی (حد فاصل میدان معلم تا سه راه ورامین (جهتشرق به غرب) به مقاصد: دولت آباد - انتهاه خاوران و میدان خراسان، پارکینگ مقابل میدان فرمانداری شهر ری به مقاصد: 13 آبان - نازی آباد - راه آهن - صالح آباد - خانی آباد - یافت آباد - انتهاه خاوران - میدان آزادی - انتهاه شمشیری، ضلع جنوبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خیابان هلال احمر به مقاصد (باقرشهر و کهریزک)، ایستگاه متروی شهرری به مقاصد: تورقوزآباد-قمصر- باقرشهر- زمان آباد- مفتح- عباس آباد- جاده نظامی- خزانه- راه آهن- صفائیه - دولت آباد و میدان خراسان به شرکت کنندگان گرامی، سرویس رسانی خواهد نمود.

همچنین شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز طی اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: طبق سنوات گذشته تمهیدات و تدابیر لازم برای خدمت رسانی مناسب به شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران را در نظر گرفته شده و ایستگاه هایی که در جهت این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاه های امام حسین (ع) واقع در خطوط دو و شش و ایستگاه شهر ری واقع در خط یک آماده ارائه سرویس ویژه به عزاداران و شهروندان در این روز هستند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه خط یک مترو به دلیل نزدیکی به اماکن مذهبی مختلف در شهر تهران، معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد، در روز شنبه (27 مهر ماه 1398) با کاهش فاصله حرکت قطار ها در این خط، سرویس دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان انجام خواهد شد. در انتها این مراسم نیز ایستگاه متروی شهرری واقع در خط یک، تا جابجایی کامل شرکت کنندگان، آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و مسافران است.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز طی اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: برای برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم تمهیداتی از سوی سازمان تاکسیرانی پیش بینی شده است به این صورت که تاکسیرانان از خطوط مختلف سطح شهر تهران به سمت جهت راهپیمایی معین شده برای خدمت رسانی به شهروندان حضور خواهند داشت. همچنین یک سرویس ویژه رایگان با 50 دستگاه تاکسی ون به صورت رایگان (در جهت مترو شهرری تا میدان شهرری و از میدان نماز تا مترو جوانمرد) به شهروندان از مترو به حرم عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) در جهت رفت و برگشت سرویس خواهند داد. علاوه بر آن امکان پارک رایگان در پارکینگ های معین شده را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 55

به "جزئیات مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید