تصادف خودرو با یک پلنگ در محور دماوند ، فیروزکوه ، پلنگ زنده می ماند؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند از تصادف خودرو با یک پلنگ در محور دماوند فیروزکوه اطلاع داد و گفت: آسیب وارد شده به پلنگ سطحی بود.

تصادف خودرو با یک پلنگ در محور دماوند ، فیروزکوه ، پلنگ زنده می ماند؟

به گزارش همهشری آنلاین، نقی میرزا کریمی، عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: شب گذشته بر اساس گزارش تلفنی کلانتری جابان مبنی بر تصادف یک دستگاه خودروی سواری با یک پلنگ در محور دماوند به فیروزکوه محدوده دلیچایی موضوع در دستور کار کارشناسان و محیط بانان نهاده شد.

او ادامه داد: هماهنگی های لازم با اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران جهت اعزام تیم زنده گیری حیات وحش به منطقه در صورت احتیاج انجام شد.

میرزاکریمی اظهار کرد: با آنالیز صحنه و تحقیقات به عمل آمده معین گشت که خودروی سواری عبوری با یک پلنگ که قصد عبور از عرض راستا دماوند فیروزکوه را داشته برخورد کرده، ولی آسیب وارده به حیوان سطحی بوده و از محل حادثه فاصله می گیرد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند اضافه کرد: پلنگ لحظاتی را در دامنه کوه کنار جاده توقف و بعد از بهبود شرایط محل را ترک می کند و در گشت و پایش که همچنان ادامه دارد، پلنگ مشاهده نشد که خوشبختانه آسیب به حیوان شدید نبوده و توانایی حرکت و جابجایی را داشته است که گشت های محیط بانان در منطقه ادامه دارد تا در صورت احتیاج زنده گیری و اقدامات درمانی صورت پذیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1674

به "تصادف خودرو با یک پلنگ در محور دماوند ، فیروزکوه ، پلنگ زنده می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف خودرو با یک پلنگ در محور دماوند ، فیروزکوه ، پلنگ زنده می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید