تحمل تبعیض ها برای مردم دردناک تر از تحمل تحریم هاست

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزیر نیرو یکی از رویکردها و راهبردهای اصولی دولت تدبیرو امید و شخص رئیس جمهوری را حرکت در جهت توسعه متوازن و کاهش فاصله ها در تمامی مناطق و استان های مختلف دانست و تاکید نمود: تحمل نابرابری ها و تبعیض ها امروز برای مردم دردناک تر و سخت تر از تحمل تحریم ها و فشارهای مالی است.

تحمل تبعیض ها برای مردم دردناک تر از تحمل تحریم هاست

به گزارش از، رضا اردکانیان وزیر نیرو در شورای صنعت آب و برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران حوزه وزارت نیرو و همه دست اندرکاران این صنعت اولویت نخست خود را توزیع عادلانه امکانات و خدمات بویژه در سطح مناطق محروم و کمتربرخوردار قرار دهند.

او افزایش میزان تاب آوری و نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه در منابع تجدیدناپذیر به خصوص در حوزه برق و انرژی را از اولویت های مهم کشور در شرایط کنونی دانست و گفت: عبور از بسیاری مسائل و تنگناها با تکیه بر اصلاح ساختارها و ترک عادات نامیمون از سوی جامعه ، مسئولان و مدیران در سطوح مختلف محقق می گردد.

وزیر نیرو اضافه کرد: امروز مصرف بهینه در حوزه انرژی به عنوان یک اصل راهبردی در همه برنامه ها، همایش ها و جلسات هیات دولت حتی در سطح رئیس جمهوری برغم همه مقاومت ها از سوی دست اندرکاران، نهادینه شده است.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات ارزنده دولت و کوشش در جلب رضایت مردم در سایه خدمت رسانی صادقانه و بی منت در عرصه های گوناگون اشاره نمود و یادآور شد: در یک استان با کمتر از یک درصد جمعیت کشور و تا حدودی کمتر برخوردار همچون کهگیلویه وبویراحمد هم اینک افزون بر 85 هزار میلیارد ریال طرح در حوزه صنعت آب و برق در حال اجراست.

او اعلام کرد: این میزان سرمایه گذاری در قالب 70 پروژه بزرگ و با میانگین بالای 35 درصد در نقاط مختلف این استان در حال اجرا است.

وزیر نیرو یادآور شد: امروز نیز 47 طرح حوزه آب و برق با اعتباری افزون بر یکهزار 660 میلیارد ریال در این استان افتتاح و همچنین 12 طرح با اعتباری حدود یک هزار و 220 میلیارد ریال نیز عملیات اجرایی آنها شروع شد.

طرح تصفیه خانه فاضلاب شهرهای سرفاریاب، سی سخت، آبرسانی به 40 روستا در شهرستان کهگیلویه، طرح 133 مگاواتی در شهرهای سوق، چرام و مختار شهرستان بویراحمد از مهمترین طرح های افتتاحی در حوزه صنعت آب و برق در این استان در سفر یک روزه وزیر نیرو بود.

ط

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 8

به "تحمل تبعیض ها برای مردم دردناک تر از تحمل تحریم هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحمل تبعیض ها برای مردم دردناک تر از تحمل تحریم هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید