تاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است

به گزارش مجله مدیاپلیر، یک وکیل دادگستری تاکید نمود ک هتاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است.

تاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است

جهت دریافت مشاوره خدمات سفارش بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش مجله مدیاپلیر، دوشنبه 14 بهمن مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی با حضور رئیس دستگاه قضایی و رئیس دادگستری کل تهران افتتاح شد و همچنین سایت ویژه این مجتمع که به منظور بارگذاری آرای دادگاه های ویژه و اعلام اسامی مفسدان مالی است رونمایی شد.

جمشید نورشرق در گفت وگو با مجله مدیاپلیر، درارتباط با تاثیر افتتاح این مجتمع درنحوه رسیدگی به پرونده های مالی گفت: تخصصی شدن رسیدگی های قضایی چه در امور حقوقی و چه در امور کیفری امری پسندیده است. وقتی که قضات با تخصص به موضوعات رسیدگی نمایند و هر پرونده ای به آن ها ارجاع نگردد صحت و اعتبار رسیدگی ها و اتقان آرای قضایی خیلی بیشتر می گردد.

وی اضافه کرد: در این مجتمع ها به دلیل تخصصی شدن رسیدگی ها اگر رایی علیه کسی هم صادر گردد پذیرشش خیلی بیشتر است و این اصلا روش خوبی نیست که یک قاضی یک بار به موضوع چک بلامحل رسیدگی کند بعدا به موضوع جعل رسیدگی کند و یک بار دیگر هم به یک موضوع تخصصی مربوط به اعتبارات اسنادی رسیدگی کند.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه در این مجتمع قضایی رسیدگی های تخصصی به موضوع بورس، بانک، گمرک و امثال این ها تخصصی تر نسبت به شرایط فعلی حتما بهتر است گفت: اگر شعب بازپرسی، دادیاری و دادگاه های بدوی و تجدیدنظری که آن جا مستقر هستند هرچه تخصصی تر شوند اعتبار رسیدگی ها و آرایی که صادر می نمایند را افزایش می دهند.

نور شرق با بیان اینکه تاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است اعلام کرد: قاضی که مسلط به موضوع است دو سه پله نسبت به قاضی که ممکن است اطلاعاتی نداشته باشد و بخواهد با مطالعه خودش را به اطلاعات پرونده برساند، جلوتر است. بنابراین قاضی که ساختار ماهیتی موضوع را می داند، تحقیقاتی که انجام می دهد فنی تر و تخصصی تر خواهد بود و در زمان کوتاه تری نیز رسیدگی به پرونده انجام می گردد و حتما از تضییع حقوق مردم به جهت احاطه بر موضوع جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 303

به "تاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم مالی در کاهش اطاله دادرسی موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید