بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از شرکت های فعال در حوزه نانوزیست فناوری، پتنت مربوط به روش درمانی برای یاری به بیماران عصبی نظیر آلزایمر با یاری نانوذرات را در دفتر اختراعات آمریکا به ثبت رسانده است.

بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

شرکت آفیوس (Aphios) پتنت مربوط به نانوذرات خوراکی برای درمان بیماری های عصبی را در دفتر اختراعات آمریکا به ثبت رساند. این شرکت بیان کرد که پتنتی با شماره 10485766 را برای یک محصول خوراکی حاوی نانوذرات به منظور درمان بیماری های عصبی نظیر هانتینگتون، پارکینسون، ام اس، سندروم داون و آلزایمر در دفتر USPTO به ثبت رسانده است.

نانوذرات Bryostatin-1 که در این دارو استفاده شده به سرعت عملکرد شناختی را در موش های مبتلا به آلزایمر بازیابی می نماید. همچنین این نانوذرات موجب بهبود سندروم داون در این موش ها شده است.

بیماری های عصبی نظیر سندروم داون، آلزایمر و دیگر بیماری های انسفالوپاتی های اسنفجی به عنوان مسائل اساسی برای انسان شناخته شده اند. در حال حاضر، روش های درمانی محدودی برای این بیماری ها وجود دارد. از این رو، این شرکت به دنبال ارائه روشی است که بتوان به شکلی ساده به این بیماران که معمولا کهنسال نیز هستند، یاری کرد.

کاستور از محققان این پروژه می گوید: بسیار مطلوب است که بتوان روشی ساده برای درمان این بیماران ارائه کرد که احتیاج به مراقبت های ویژه نداشته باشد. مطالعات سازوکار این روش درمانی نشان می دهد که استفاده از نانوذرات Bryostatin-1 می تواند به وسیله ایزوفرم های PKC از سیستم عصبی محافظت کند. فرآیندهای ضدالتهابی و رگ زایی و همچنین جایگزین بی آمیلوئید از جمله اثرات این دارو هستند.

جاناتان استیون الکساندر از مخترعان این فناوری می گوید: ما مرحله دیگری به درمان آلزایمر نزدیک شدیم. نتایج کار ما نشان داد که نانوذرات Bryostatin-1 می توانند در موش ها موثر واقع شوند. این نانوذرات برای اولین بار بهبود وابسته به دوز را در فرآیند درمان نشان دادند. موش هایی که از این نانوذرات استفاده نموده بودند تفاوت معنی داری در دستیابی به وظایف از پیش معین شده از خود نشان دادند.

شرکت آفیوس یک شرکت زیست فناوری بوده که روی توسعه پلتفورم های سبز کار می نماید. تمرکز این شرکت به رهایش دارو با استفاده از فناوری نانو است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 280

به "بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید