بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران و آنالیز احتمالات

به گزارش مجله مدیاپلیر، در راستای بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران این روزها اخباری غیر رسمی و شایعه هایی شنیده می گردد در ادامه احتمالات موجود را آنالیز می کنیم.

بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران و آنالیز احتمالات

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

خبرنگاران - چشم انداز زدوده شدن تحریم های صنعت خودروسازی و شرایط بحران زده صنعت خودروسازی دنیا باعث شده تا حتی زودتر از پیش بینی های اولیه، شاهد زمزمه بازگشت برندهای مطرح غربی به بازار کشور باشیم.

البته هنوز اخبار رسمی و موثقی در این رابطه منتشر نشده است.

اما آنطور که از شنیده ها و اخبار غیر رسمی بر می آید، شرکای قدیمی صنعت خودروسازی کشور، بار دیگر فعال شده اند تا مذاکرات اولیه را برای بازگشت خود به بازار ایران ترتیب دهند.

در میان همه برندهایی که پیش از این در بازار ایران حضور داشتند، قریب به یقین سهم فرانسوی ها بیشتر از سایرین است.

جای تعجب نیست که بار دیگر شایعات مربوط به فعالیت پژو سیتروئن در ایران شنیده می گردد.

هرچند باید گفت که طی یکی دو سال گذشته نیز عملا شاخه چینی پژو سیتروئن، یعنی دانگ فنگ، همچنان به حضور خود در بازار ایران ادامه داده است.

اتفاقا طی چند ماه گذشته نیز محصولات متنوعی از این هولدینگ چینی فرانسوی برای عرضه و مونتاژ در بازار ایران با اسامی مختلف، نهایی شده اند.

آنالیز احتمال بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران

کامیون سازی ایران نیز متحول می گردد؟

از سوی دیگر نیز بعضی منابع و شایعه ها از سرگیری مذاکرات بخش کامیون سازی ولوو برای بازگشت به بازار ایران خبر می دهند.

طرح عظیم دولت برای نوسازی ناوگان باستانی کامیون های فرسوده موجود در کشور می تواند یکی از انگیزه های عظیم ولوو برای از سرگیری فعالیت خود در ایران تلقی گردد.

گفتنی که قبل از دوران تحریم های اخیر، ولوو با همکاری سایپا دیزل، شماری از محبوب ترین کشنده های خود از سری FH را در بازار عرضه می کرد.

در ادامه پیش فروش این کشنده ها و روبرو ناگهانی با تحریم نیز باعث شد تا مسائل بسیاری برای سایپا دیزل در زمینه برطرف تعهد ثبت نام کنندگان ایجاد گردد.

اما در این میان باید به این نکته توجه کرد که چنین مذاکراتی در واقع مرحله پیش مقدماتی محسوب می گردد.

و وقایع پسا برجامی نشان داد که در مواردی (همچون قضیه رنو)، حتی نهایی شدن مذاکرات و عقد قرارداد نیز نتوانست تا گره بعضی از حواشی بر سر حضور خودروسازان خارجی در کشور را باز کند.

از این رو به نظر می رسد که علیرغم مثبت بودن چشم انداز فعلی، ماه ها زمان لازم باشد تا اثرات اجرایی بازگشت شرکای خارجی به بازار کشور، قابل ارزیابی باشد.

منبع: دیجیاتو

منبع: بیت ران
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 931

به "بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران و آنالیز احتمالات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت خودروسازان اروپایی به ایران و آنالیز احتمالات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید