ایستگاه مترو به کوی دانشگاه تهران می رسد ، آماده سازی طرح پیشنهادی تا یک ماه آینده

به گزارش مجله مدیاپلیر، در نشست مشترک مدیر عامل شرکت مترو و مسئولان دانشگاه، اقدامات مطالعاتی و اجرایی احداث ایستگاه مترو در کوی دانشگاه تهران آغاز شد.

ایستگاه مترو به کوی دانشگاه تهران می رسد ، آماده سازی طرح پیشنهادی تا یک ماه آینده

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه تهران روابط عمومی دانشگاه تهران، به منظور بهره مندی از شبکه حمل و نقل عمومی و تسهیل عبور و مرور دانشجویان کوی دانشگاه تهران و دسترسی سریع و آسان آن ها به مراکز مهم از جمله پایانه های مسافربری، راه آهن، فرودگاه و مراکز فرهنگی و اجتماعی سطح شهر تهران، نشستی با حضور علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران، سعید حبیبا، معاون دانشجویی و رئیس سازمان دانشجویان و نمایندگانی از شرکت مشاور مترو تهران، 22 مهر 1399 در کوی دانشگاه تهران برگزار گشت.

در این نشست حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، ضمن ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان ساکن در خوابگاه های کوی دانشگاه، تردد با شبکه حمل و نقل عمومی همچون مترو را از نظر زمان و هزینه سفر درون شهری مناسب دانست و بر لزوم استفاده و امکان دسترسی دانشجویان ساکن کوی دانشگاه از خطوط مترو تهران تأکید کرد.

امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران، نیز با تبیین اهمیت بهره مندی دانشجویان کوی دانشگاه از شبکه قطار شهری و با اشاره به عبور خط هفت، از بزرگراه چمران و ایجاد ایستگاه در پارک گفتگو، امکان اتصال کوی دانشگاه تهران به این ایستگاه را امکان پذیر برشمرد.

وی شرح داد: برای بررسی این موضوع با شرکت مشاور، جلساتی را برگزار کرده ایم و امکان اتصال از طریق تونل مورد مطالعه اولیه قرار گرفته است و شرکت مترو تهران، آمادگی اجرای آن را دارد.

در ادامه نشست هادی غفوریان، مدیر کل کوی دانشگاه تهران، ضمن تشکر از حضور مهندس امام و هیأت همراه، با طرح موضوع مسؤولیت اجتماعی کوی دانشگاه و اهمیت رابطه دانشگاه و محله های پیرامونی به ویژه کارگر شمالی، پیشنهاد امتداد تونل تا ضلع شرقی کوی دانشگاه تهران را مطرح نمود.

غفوریان افزود: با این اتفاق نه تنها محله کارگر شمالی به شبکه مترو تهران متصل می شود، بلکه امکان اتصال دو محله قدیمی کارگر و کوی نصر (گیشا) نیز فراهم خواهد شد. همچنین دانشجویان دانشکده های تربیت بدنی، زبان ها، مطالعات جهان و پارک علم و فناوری می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

در این نشست پس از بحث و بررسی موضوع مقرر شد، دفتر فنی کوی دانشگاه با مهندسین مشاور شرکت مترو تهران، جلسات مشترکی برگزار کرده و حداکثر تا یک ماه آینده طرح پیشنهادی شرکت مترو تهران در این زمینه آماده شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 781

به "ایستگاه مترو به کوی دانشگاه تهران می رسد ، آماده سازی طرح پیشنهادی تا یک ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه مترو به کوی دانشگاه تهران می رسد ، آماده سازی طرح پیشنهادی تا یک ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید