اولین تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023

به گزارش مجله مدیاپلیر، ما تا به امروز شایعات متعددی را درباره جدیدترین کوپه لوکس کلاس GLE مرسدس بنز شنیده ایم و حتی تصاویری نیز از آن منتشر شده است، اما اخیراً جاسوسان صنعت خودرو توانسته اند این خودرو را که 2023 Mercedes-Benz GLE نامیده می گردد، در کشور های اسکاندیناوی و در حال اجرا تست های زمستانی شکار نمایند. به عبارت دیگر ما اکنون تصاویر واقعی و دقیقی از این خودرو و طراحی نهایی آن، در اختیار داریم.

اولین تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023

به گزارش خبرنگاران، بی شک نسخه فعلی مرسدس بنز کوپه GLE را نمی توان مدلی قدیمی در نظر گزفت، زیرا این نسل اول کوپه، در سال 2019 رونمایی شد و در سال 2021 راهی بازر های بین المللی شد. خود مرسدس بنز کلاس جی ال ئی که قبلاً مرسدس بنز کلاس ام نام داشت، یک خودروی شاسی بلند لوکس سایز میانه است که به وسیله خودروساز آلمانی مرسدس بنز از سال 1999 فراوری می گردد. از نظر مقدار، کلاس جی ال ائی، بین مرسدس بنز کلاس جی ال سی کوچک تر و مرسدس بنز کلاس جی ال اس و بی بزرگتر واقع شده است. کلاس جی ال ائی، تا به امروز شاهد چهار نسل بوده و از سال 2019 اولین نسل کوپه نیز به آن اضافه شد که اکنون و با فاصله بسیار اندکی شاهد توسعه نسل دوم کوپه جی ال ائی هستیم.

درست است که ما در ماه های اخیر نمونه های اولیه GLE را دیده ایم، اما در واقع این دومین باری است که تصاویر GLE کوپه را مشاهده می کنیم. عکاسان جاسوس صنعت خودرو مدتهاست که در کشور سوئد اردو زده اند تا این خودروی تازه را شکار نمایند. دلیل انتخاب این کشور از سوی جاسوسان این بود که خودروساز آلمانی به طور معمول برای تست های زمستانی خودرو های تازه از مراکز خود در این کشور بهره می برد. در نهایت عکاسان پیروز شدند این خودروی تازه را با رنگی قرمز و در هوای سرد و برفی سوئد شکار نمایند. با پوشیدن یک پوشش استتاری ساده روی فاسیای جلو، می توان دید که دریچه های گوشه کمی کوچک تر هستند و به نظر می رسد که دیگر به دهانه باریک زیر مشبک متصل نیستند. پایین ترین دریچه نیز در مدل فعلی به دو قسمت تقسیم می گردد.

در جلوتر، استتار اطراف چراغ های جلو نشان می دهد که طراحی مجدد ظریفی در راه است، به طوری که مقدار لنز ها احتمالاً اندکی کوچک می گردد. همین امر در قسمت عقب نیز صدق می نماید، با نوار استتار که فقط به چراغ های عقب بسته شده است. به سختی می توان فهمید که لنز ها واقعا کوچکتر هستند یا خیر، اما به سادگی می توان فهمید که این ترفندی هوشمندانه برای منحرف کردن توجهات از فاسیای عقب است. مدل فعلی دارای نکات عمودی باریکی در گوشه های پشت چرخ های عقب است که به وسیله یک خط بدنه برجسته که از قسمت پایینی درب بالابر عبور می نماید، به هم متصل شده اند. خط بدنه در خودروی تازه، اما به سختی قابل مشاهده است و المان ها نیز از بین رفته اند.

در مقایسه با GLE SUV استاندارد، کوپه در حال حاضر پشت صاف تری دارد. این مشاهده نشان می دهد که مرسدس بنز در جهت مینیمالیستی و در تضاد کامل با دیگر رقیب آلمانی خود BMW، پیش می رود. بعلاوه ممکن است این خودروی آزمایشی از نمای عقب موجود خود در نسخه فراوریی استفاده نکند، زیرا علیرغم نبود استتار در این بخش، ما انتظار نداریم که مدل به روزرسانی شده آن چنین نمایی را دنبال کند. بعلاوه به نظر نمی رسد که شکار این خودرو نشانگر این باشد که ما این خودرو را زودتر از موعد در بازار ببینیم و در بدترین حالت، ممکن است اواخر سال جاری یا حتی در اوایل سال 2023 عرضه گردد.

در خصوص تعیینات داخلی نسل تازه کوپه GLE هنوز اطلاعات رسمی تأیید شده ای وجود ندارد، اما به وسیله نسل فعلی این خودرو می توان حدس هایی را مطرح نمود. در خصوص طراحی داخلی هم مطمئناً هنوز نمی توان چیزی گفت، زیرا به وسیله تصاویر موجود نمی توان فضای داخلی خودرو را مشاهده کرد. کم و بیش تعیین است که GLE کوپه به یک سیستم اطلاعات تفریح کاملاً تازه مجهز خواهد شد که شاید فراتر از سیستم فعلی MBUX خواهد بود. نسل فعلی این کوپه از یک پیشرانه 3 لیتری هیبرید بهره می برد که 429 اسب بخار قدرت و 6100 دور در دقیقه را عرضه می نماید. این توان به وسیله یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک قابل تعویض به هر چهار چرخ منتقل می گردد. می توان انتظار داشت که مرسدس بنز برای کوپه 2023 موتور احتمالاً پرقدرت تر را ارائه دهد.

منبع: motor1

نوشته: مصطفی جرفی-خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1525

به "اولین تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023" امتیاز دهید

1 کاربر به "اولین تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید