ارائه آخرین یافته های علمی کاربردهای فناوری فضایی در بلایای طبیعی

به گزارش مجله مدیاپلیر، مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه از آغاز به کار کارگاه آموزشی تکنیک های پیشرفته سنجش از دور خبر داد و گفت: در این دوره آخرین یافته ها برای استفاده صلح آمیز از فناوری فضایی در بلایای طبیعی ارائه می شود.

ارائه آخرین یافته های علمی کاربردهای فناوری فضایی در بلایای طبیعی

دکتر محمد ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری تکنیک های پیشرفته سنجش از دور اضافه کرد: این کارگاه از سوی سازمان آسیا و اقیانوسیه (ابسکو)، سازمان فضایی ایران و دانشگاه تهران برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این کارگاه از امروز آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه دارد، اظهار کرد: شرکت کنندگان در این کارگاه از کشورهای بنگلادش، چین، مغولستان، ترکیه، پرو، پاکستان و اساتیدی از دانشگاه های کشور و همچنین از کشورهای آمریکا، کانادا و آلمان هستند.

ابراهیمی، ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی میان شرکت کنندگان و انتقال دانش، روش های جدیدی در این حوزه برای بهره برداری صلح آمیز از فناوری فضایی ارائه شود.

مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه، استفاده از فناوری فضایی در حوزه بلایای طبیعی، کشاورزی و کاربردهای مشابه را از موضوعات مطرح در این کارگاه ذکر کرد و گفت: شرکت کنندگان در این کارگاه اطلاعاتی در این حوزه دارند؛ ولی در طی این دوره، اساتید آخرین یافته های خود را در این حوزه ارائه می دهند تا سطح دانش شرکت کنندگان ارتقا یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 11

به "ارائه آخرین یافته های علمی کاربردهای فناوری فضایی در بلایای طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آخرین یافته های علمی کاربردهای فناوری فضایی در بلایای طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید