آیا زاگرب مرکز کرواسی ارزش تماشا دارد؟ (قسمت دوم)

به گزارش مجله مدیاپلیر، زاگرب، مرکز کشور کرواسی، از جمله مکان هایی است که بسیاری از گردشگران علاقه مند به بازدید از آن هستند. برای آشنایی بیشتر، همراه خبرنگاران باشید.

آیا زاگرب مرکز کرواسی ارزش تماشا دارد؟ (قسمت دوم)

زاگرب، شهری است رویایی برای آنان که گردشگری و مسافرت را دوست دارند. این مرکز زیبای اروپایی، در فرهنگ، موسیقی، تاریخ، غذاهای خوشمزه و وسوسه انگیز، جشنواره های خیابانی متعدد، کوچه ها و خیابان هایی نقاشی شده از تصاویر جالب و عجیب و غریب، ساحلی چشم نواز و خلاصه در هر چیزی که مسافران به آن علاقه مند باشند، خلاصه شده است.

اما هستند افراد بسیاری که می خواهند برای نخستین مرتبه به این شهر زیبا و دلفریب اروپایی سفر نمایند و این سوال در گوشه ذهنشان تداعی شده است، که آیا زاگرب ارزش هزینه کردن و وقت گذاشتن برای سفر و بازدید را دارا است؟ در بخش نخست به بیان پاسخ هایی در این زمینه پرداخته شد. همراه خبرنگاران باشید تا در این مقاله، شما را با بعضی از ویژگی های حضور در این شهر زیبا و رویایی آشنا کنیم. ویژگی هایی که قطعا یاری بزرگی به آن دسته از گردشگران که در سفر به زاگرب مردد هستند، خواهد نمود.

قطعا سفر به زاگرب ارزشمند است اگر:

گردشگران مسافرت آنی و بدون هیچ برنامه ریزی را دوست داشته باشند

آیا تابه حال احساس سردرگمی، دستپاچه شدن و استیصال را درمدت زمان کوتاهی که در شهرهای لندن و پاریس حضور داشتید، تجربه نموده اید؟ برای حضور در این شهرها برنامه ریزی سفر از قبل لازم و لازم است.

چراکه در لندن و پاریس، مکان های بسیاری برای بازدید و کارهای متعددی برای انجام وجود دارد که بتوان از تمامی آن ها لذت برد. شهرهایی شلوغ و مملو از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری که تنها چند روز کوتاه، برای بازدید از همه آن ها با دقت و طمانینه و آرامش کافی نخواهد بود. حتی اگر با تایمی فشرده به تماشای جاذبه های گردشگری موجود در این شهرها بروید، با گذشت مدتی پس از سفر، قطعا بعضی از آن ها را به خاطر نخواهید داشت. اما سفر به زاگرب چنین نیست.

این شهر با بسیاری از شهرهای گردشگری دنیا کاملا فرق دارد. در این ناحیه از اروپا، نه تنها فرصت بسیاری خوب و کافی حتی در چند روز کوتاهی که در آن حضور دارید برای انجام بسیاری از کارهای موردعلاقه ی خود در اختیار خواهید داشت، بلکه می توانید بدون هیچ برنامه ریزی سفر، از بودن در زاگرب و تماشای دیدنی های جالب و رمانتیک آن، کمال لذت و استفاده را ببرید. در حقیقت بسیاری از گردشگران و مسافران آرزو می نمایند که ای کاش می توانستند مدت زمان بیشتری را در زاگرب بگذرانند. اما افسوس و صد افسوس که چنین اتفاقی برای بیشتر آن ها نخواهد افتاد. درک و فهمیدن این موضوع که این شهر زیبا و خاطره انگیز اروپایی، یکی از برترین مکان ها برای بازدید و مسافرت است، آن هم مسافرتی بدون هیچ برنامه ریزی، این افسوس را دوچندان می نماید.

گردشگران مایل باشند، در شهری قدم بگذارند که جذابیت ها و فرهنگ خاص خود را دارد

مردم و گردشگرانی که کشور کرواسی را برای مسافرت انتخاب می نمایند، اغلب شهر زیبای زاگرب را با شهرهای ساحلی این کشور یا شهرهایی همانند پراگ (Prague) یا وین (Vienna) مقایسه نموده و آن را با این سرزمین ها می سنجند.در حالی که زاگرب شبیه به هیچ کدام از این دو شهر نیست. زاگرب شهری است که می توان آن را گلچینی از اندیشه، روحیه و طرز فکر اروپای مرکزی و مدیترانه ای دانست. در واقع می توان در زاگرب، یک ترکیب فوق العاده ای از سبک اتریشی-مجارستانی را لمس کرد که به خوبی با طعم زندگی گرم جنوبی عجین و جلوه گر شده است.

شهری آرام که در هرگوشه آن می توان زیبایی ها و دیدنی های جالبی را چه در هنر، چه در فرهنگ و چه در تمدن مشاهده کرد. اما آنچه که بیش از هر چیزی می توان در این شهر زیبا احساس کرد این است که زاگرب بیش از دیگر شهرهای کرواسی توانسته است، جذابیت ها را به سبک خود، توسعه و توسعه دهد تا توجه گردشگران و گردشگر ها را به خود جلب سازد. از دیگر ویژگی های زاگرب می توان به مرکز شهر اشاره نمود که توانسته است در مقابل شعب برندها و فروشگاه های بین المللی، انبوهی از کافه ها، رستوران ها، مغازه ها و حتی سینماهای به سبک قدیم را برای افراد مختلف با سلایق و ذائقه های مختلف ایجاد کند.

حقایقی جالب در خصوص زاگرب

در کنار تمامی ویژگی های شگرفی که در زاگرب، مرکز کرواسی مشاهده می گردد، می توان حقایق جالبی را از این شهر اروپایی بیان نمود که آن را نسبت به سایر شهرها منحصربه فرد و متمایز ساخته است.

1. زاگرب عنوان دارنده بیشترین تعداد موزه ها را در هر متر مربع از آن خود نموده است

موزه ها از جمله مکان هایی است که در آن می توان شاهد فرهنگ ها، تمدن، هنر، اصالت و تاریخچه مردمان مختلف دنیا بود. مکان هایی که می تواند در توسعه ارتباطات و مراوده های مردمی نیز نقش پررنگی ایفا نماید. زاگرب علاوه بر داشتن این امتیاز ارزنده، نوعی از موزه را نیز در سطح دنیا معرفی نموده است که به Lauba (یک نمایشگاه و گالری هنری مدرن کرواتی است که بیشتر به صورت یک نمایشگاه دوره ای ارائه می گردد.

این نوع موزه های کرواتی، می تواند علاوه بر کاربری به عنوان موزه هنری، مکانی برای برگزاری رویدادهای محلی و حتی به عنوان کافه نیز در نظر گرفته گردد)، معروفیت یافته است. سبکی خاص از یک مجموعه دیدنی و تماشایی که مردم کشور کرواسی آن را به سراسر دنیا معرفی نموده اند.

2. زاگرب همانند بهشتی است مطلوب برای عاشقان سینما در سبک های مختلف

مجموعه ای از فیلم های مشهور دنیا از جمله انتخاب سوفی (Sophies Choice)، ویولون زن روی سقف (Fiddler on the Roof) و اورسن ولز محاکمه شد (Orson Welles The Trial)، نمونه ای از فیلم های متعددی است که در جشنواره های مختلف فیلم، در شهر زاگرب به نمایش و اکران درآمده است. در واقع زاگرب را می توان میزبان تعداد باورنکردنی از جشنواره های فیلم های مستقل معرفی کرد. جشنواره هایی همانند جشنواره فیلم زاگرب در اکتبر (October)، جشنواره پویانمایی زاگرب (Animafest) در ماه ژوئن (June) و جشنواره فیلم تخیلی زاگرب در ماه های ژوئن و ژوئیه (June/July) که میزبان علاقه مندان به سینما و بازدیدنمایندگان بسیاری از سراسر دنیا است. بعلاوه می توان در این شهر تاریخی و بسیار زیبا، فیلم های متعدد دیگری از سینمای مستقل در سبک فیلم های هنری و قدیمی مشاهده کرد. تابستان یکی از برترین زمان ها برای مسافرت به این شهر است تا در فضایی باز، زیر آسمانی پرستاره و در میان انبوهی از درختان به تماشای برترین فیلم های دنیا نشست.

3. زاگرب بیش از 20 بازار محصولات کشاورزی را در خود جای داده است

در شهر زاگرب، آنچه بیش از دیگر دیدنی های جالب و منحصربه فردش توجه گردشگران و گردشگر ها را به خود معطوف می سازد، وجود بازارهای متعدد کشاورزی است. یکی از مهشورترین و محبوب ترین بازارهای فروش محصولات کشاورزی در این شهر زیبای کرواتی، بازاری است به نام Dolac که عنوان دارنده بیشترین بازدیدنماینده و مشتری را به خود اختصاص داده است. این بازار پرطرفدار کرواتی، معروفیتش را به علت حضور دکه های کوچک چوبی در کنار یکدیگر به دست آورده است. غرفه ها و دکه هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته، چشم انداز ای زیبا و سنتی را در فضایی سرگشاده و باز ایجاد نموده است. داخل هرکدام از این دکه ها می توان میوه هایی رنگارنگ، سبزیجات تازه بومی و محصولات کشاورزی را مشاهده کرد که زیر سقف جالب و چتری شکل رنگی، جذابیتی دوست داشتنی را به فضای پیرامون بخشیده است. جذابیتی که می توان آن را یکی از اصلی ترین و نخستین جاذبه های گردشگری یک شهر معرفی کرد.

4. زاگرب، شهری است مملو از رستوران

در سراسر شهر زاگرب، می توان تعداد زیادی از رستوران های محلی، بومی و مدرن را مشاهده کرد که انواع غذاهای اصیل و بومی را در کنار غذاهای مدرن، طبخ و به مشتریان عرضه می نمایند. بعلاوه در این شهر، رستوران های مخصوص طبخ ماهی وجود دارد که ماهی های تازه را با مواد و چاشنی های مخصوص، طبخ و به فروش می رسانند. بعلاوه می توان غذاهایی از کشورهای دیگر همانند شیرینی فیلوی ترکیه ای یا کباب های خوشمزه ترکی را که در اغذیه فروشی های خیابانی عرضه می گردد، تهیه کرد. البته نباید غذاهای گوشتی قاره ای را نیز از قلم انداخت. در شهر دیدنی و گردشگری زاگرب، غذا خوردن بیرون از خانه، هتل یا اقامتگاه، بسیار هیجان انگیز است و مطمئن باشید که هزینه زیادی را برای تهیه یک وعده غذای خوشمزه در رستوران ها، کافه ها و اغذیه فروشی های خیابانی نخواهید پرداخت.

منبع: کجارو / travelhonestly.com
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1552

به "آیا زاگرب مرکز کرواسی ارزش تماشا دارد؟ (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا زاگرب مرکز کرواسی ارزش تماشا دارد؟ (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید