گلکسی زد فولد 3 احتمالا هیچ کلید فیزیکی نخواهد داشت

به گزارش مجله مدیاپلیر، سامسونگ قرار است طی یکی دو ماه آینده از نسل جدید گوشی های تاشوی خود یعنی گلکسی زد فولد 3 رونمایی کند. در رابطه با این محصول خبرهای زیادی منتشر شده اما در جدیدترین خبر پیرامون آن، شنیدیم که سامسونگ شاید بخواهد گلکسی زد فولد 3 را بدون هیچ کلید فیزیکی راهی بازار کند.

گلکسی زد فولد 3 احتمالا هیچ کلید فیزیکی نخواهد داشت

در حال حاضر تقریبا تمام گوشی های هوشمند، چه آن دسته از گوشی هایی که طراحی تاشو و یا غیر معمول دارند و چه گوشی هایی با طراحی معمولی، از کلید فیزیکی کنترل صدا و پاور بهره می برند و خب به نظر می رسد این کلیدها بسیار کاربردی و مورد احتیاج هستند؛ حداقل در این دوره، وجود این کلیدها بسیار می تواند به یاری کاربران بیاید.

اما اینطور که به نظر می رسد، شرکت کره ای در نظر دارد گوشی تاشوی گلکسی زد فولد 3 را بدون هیچ کلید فیزیکی راهی بازار کند. این گوشی قرار است اوایل تابستان رونمایی شود اما خب از تاریخ دقیق آن باخبر نیستیم. این خبر هم که در رابطه با عرضه این محصول بدون هیچ کلید فیزیکی منتشر شده، از سوی LetsGoDigital و بعد از مشاهده پتنتی از سامسونگ منتشر شد که در ماه نوامبر سال گذشته به ثبت رسید.

در پتنتی که توسط سامسونگ به ثبت رسیده، محصولی را شاهد هستیم که از لحاظ شکل ظاهری، شباهت بسیار زیادی به گلکسی زد فولد 3 دارد اما خب در آن هیچ کلید فیزیکی دیده نمی شود. به جای آن، کاربر باید با کلیدهای خازنی و ژست های لمسی صدا را کنترل کند. در تصویر این پتنت به خوبی معین است که سامسونگ چگونه میخواهد با استفاده از کلیدهای خازنی، کاربرد کلیدهای کنترل صدا و پاور را شبیه سازی کند.

عدم وجود کلیدهای فیزیکی برای زمانی که گوشی تاشو بسته است می تواند بسیار مفید باشد. به این صورت که وقتی دو طرف گوشی نزدیک به هم باشند، باعث می شود کاربر به نسبت حالت معمول، دو برابر فضای بیشتر برای کار با گوشه های دستگاه داشته باشد. از طرفی وجود کلیدهای خازنی و ژست های کنترلی می تواند به نوعی روش جالب تر و بهتری به نسبت کلیدهای فیزیکی باشد.

اگر سامسونگ پیروز شود این فناوری جالب و هیجان انگیز را با پیروزیت در گوشی گلکسی زد فولد 3 پیاده کند، احتمال اینکه این کلیدهای خازنی در حالتی که گوشی باز و بسته است، کاربردهای مختلفی به خود بگیرند بسیار زیاد است. یعنی وقتی گوشی باز باشد، لمس این کلیدها یک کاربرد خاص و وقتی هم که گوشی جمع باشد، عملکرد دیگری داشته باشند.

این پتنتی که مشاهده می کنید در ماه نوامبر سال 2020 به ثبت رسید و خب معین نیست آیا فناوری که در آن به نمایش در آمده در گلکسی زد فولد 3 مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر. با توجه به خبرهایی که پیرامون این گوشی تاشوی سامسونگ منتشر شد، به نظر می رسد باید محصولی نه چندان متفاوت با زد فولد 2 را ببینیم. عدم استفاده از نوآوری های جذاب آن هم برای محصولی که در ابتدای جهت نوآوری قرار گرفته است می تواند کاربران را به نسبت گوشی جدید کمی دلسرد کند. بنابراین این احتمال وجود دارد که شرکت کره ای ریسک نموده و یک سری قابلیت جذاب به گوشی تاشوی بعدی خود اضافه کند.

از طرفی به نظر می رسد فعلا سامسونگ به همین طراحی که برای زد فولد 2 در نظر گرفته متعهد است و قصد تغییر آن را ندارد. اگر این فرضیه درست باشد، بنابراین باید تا سال 2022 منتظر بمانیم و امیدوار به اینکه فناوری گوشی بدون کلید فیزیکی (مانند گوشی های بدون پورت) در آن موقع به تحقق بپیوندد.

همانطور که در بالا اشاره شد، در رابطه با گلکسی زد فولد 3 خبرهای متعددی منتشر شده از جمله اینکه احتمالا در ماه آگوست رونمایی می شود. یعنی زمانی که معمولا گوشی های سری گلکسی نوت رونمایی می شدند اما سال جاری به خاطر کمبود تراشه قدرتمند، خبری از آن ها نخواهد بود. همچنین شنیدیم سرعت شارژر این گوشی به نسبت مدل کنونی هیچ تغییری نخواهد داشت.

تغییراتی که احتمالا در گوشی جدید شاهد خواهیم بود بیشتر به بخش دوربین بر می شود. جایی که گفته می شود سامسونگ میخواهد برای زد فولد 3 از دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند. فناوری جذابی که البته فعلا جذابیت آن در حد همان تئوری باقی مانده و در عمل، چیز شگفت انگیزی را شاهد نبودیم. اگر سامسونگ بتواند این فناوری را در زد فولد 3 به بهترین شکل ممکن پیاده کند، قطعا گوشی های بعدی خود را نیز با دوربین سلفی زیر نمایشگر فراوری و عرضه می نماید. به همین خاطر به نظر می رسد سال آینده، دیگر هیچ گوشی پرچم داری با طراحی کنونی راهی بازار نمی شود.

باید به این نکته اشاره کنیم که پتنت یاد شده شاید اصلا به زد فولد 3 مرتبط نباشد و هیچوقت در عمل شاهد آن نباشیم. بنابراین اینکه گوشی تاشوی مورد انتظار شرکت به آن مجهز می شود یا خیر موضوعی است که برای معین شدن آن باید حداقل یک ماه دیگر منتظر بمانیم و این خبر را یک شایعه محتمل در نظر بگیریم.

منبع: Tech Radar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1185

به "گلکسی زد فولد 3 احتمالا هیچ کلید فیزیکی نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی زد فولد 3 احتمالا هیچ کلید فیزیکی نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید