هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد

به گزارش مجله مدیاپلیر، وضعیت هوای پایتخت بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در اواخر وقت یکشنبه 14 مهر با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی ناسالم می گردد.

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جوی نسبتاً آرام و آسمان صاف در صبحگاه امروز (14 مهر) و همزمان با شروع تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق هستیم و در بعضی مناطق شهر تهران وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار می گردد.

با تداوم این وضعیت جوی در بیشتر اوقات روز یکشنبه احتمال می رود شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود گردد و در بعضی مناطق پرتردد وضعیت کیفیت هوا طی روز در شرایط نامطلوب باقی بماند. هر چند بعد از ظهر امروز (14 مهر) با رشد ابرناکی و افزایش دما همراه خواهد بود. در اواخر وقت امروز با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی با افزایش غلظت ذرات معلق روبه رو خواهیم بود و پیش بینی می گردد در اکثر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار گردد.

به تدریج در ساعات پایانی یکشنبه سرعت باد افزایش پیدا خواهد نمود و با تداوم این روند تا صبح روز دوشنبه انتظار می رود با وجود شروع تردد خودروها بیشینه غلظت ذرات معلق نسبت به روز یکشنبه کاسته گردد. با این حال در بعضی مناطق برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برقرار خواهد شد. به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری از غلظت آلاینده ها کاسته و بهبود نسبی کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

وزش باد شدید طی فردا (15 مهر) سبب گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد می گردد و آسمان غبارآلود و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. با وجود کاهش سرعت باد از بعد از ظهر، شرایط مناسب برای عدم تجمع آلاینده ها تا ساعات پایانی دوشنبه مهیا خواهد بود به طوری که بیشینه غلظت ذرات معلق در ساعات اوج ترافیک نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار می گردد و در اکثر مناطق وضعیت سالم برقرار خواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 78 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 69 و هوا در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 10

به "هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید