نوسان دیگر تیم ها پرسپولیس را قهرمان کرد، عنوان بهترین خط حمله به خاطر تنوع تاکتیکی استقلال بود

به گزارش مجله مدیاپلیر، کارشناس فوتبال گفت: فراز و نشیب دیگر تیم ها باعث شد تا پرسپولیس به قهرمانی دست یابد و تنوع تاکتیکی استقلال عامل کسب عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر برای این تیم شد.

نوسان دیگر تیم ها پرسپولیس را قهرمان کرد، عنوان بهترین خط حمله به خاطر تنوع تاکتیکی استقلال بود

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال با قهرمانی پرسپولیس به انتها رسید و تیم های استقلال و فولاد در رتبه های دوم و سوم ایستادند تا به همراه سرخ پوشان پایتخت به لیگ قهرمانان آسیا صعود نمایند. تیم های شاهین بوشهر و پارس جنوبی جم نیز به لیگ دسته اول آزادگان سقوط کردند و در بیستمین دوره لیگ برتر مس رفسنجان و آلومینیوم جایگزین این دو تیم خواهند شد.

اصغر مازیار در خصوص لیگ نوزدهم به خبرنگار ورزشی خبرنگاران اظهار کرد: همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا این دوره از رقابت های لیگ برتر دو تکه گردد و برای همین در مقایسه با دوره های قبلی شاهد افت کیفی مسابقات به خصوص از زمان ازسرگیری بودیم. عملکرد دیگر تیم ها فراز و نشیب زیادی داشت و این موضوع به پرسپولیس یاری زیادی کرد تا پیش از انتها فصل جشن قهرمانی بگیرد.

وی اضافه کرد: جابه جایی مربیان از نقاط ضعف مسابقات این فصل بود. بهتر است برای این مسئله فکری گردد. این جابه جایی ها به ضرر خیلی تیم ها شد. تیم هایی که سقوط کردند و در ورطه سقوط بودند به غیر از سایپا، سرمربیان خود را تغییر دادند و هیچ کدام جواب مثبت نداد. به نظرم تفکر مدیران باشگاه ها در این زمینه احتیاج به تغییر دارد. آمار گل های زده هم افت داشت و بهتر است برای اداره تیم ها از لحاظ مدیریتی و فنی متحول شویم.

کارشناس فوتبال در خصوص نایب قهرمانی استقلال عنوان نمود: آبی پوشان با آندره آ استراماچونی روزهای بسیار خوبی را سپری کردند و به دلیل داشتن تنوع تاکتیکی در نیمه رو به جلو تیم کاملی بودند که منجر به کسب عنوان بهترین خط حمله لیگ شد اما در سازمان دفاعی ضعیف بودند و سید حسین حسینی هم به دلیل بی رقیب بودن افت فاحشی نسبت به فصل قبل داشت. با این حال اگر فرصت به کادر فنی این تیم داده گردد در فصل آینده حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت.

وی درباره سومی فولاد و کسب سهمیه آسیایی اعلام کرد: این تیم از لحاظ نتیجه گیری اقتصادی عمل کرد و با وجود اینکه به سختی و کم گل می زد اما به راحتی هم گل نمی خورد. فولاد در اداره بازی عملکرد خوبی داشت و چون دروازه اش به سختی باز می شد به هدف خود رسید.

مازیار در خصوص ایستادن تراکتور در رتبه چهارم و اما و اگر برای صعود به آسیا گفت: تغییرات در کادر فنی به این تیم لطمه زد. بازیکنان عظیم زیادی هم در تراکتور حضور داشتند ولی هماهنگ نماینده ای وجود نداشت تا بتوان بهترین بازی ها را از این نفرات گرفت. مخصوصاً در اواسط فصل اسیر یکسری حواشی شدند که امتیازات مهمی را در آن مقطع از دست دادند.

وی در خصوص سهمیه نگرفتن سپاهان پس از چند فصل عنوان نمود: سپاهان بازیکنان خوبی داشت و سرمربی باتجربه ای هم راهنمایی این تیم را بر عهده داشت اما شکل بازی یکنواخت و تنوع کم تاکتیکی باعث شد تا این تیم به خصوص در نیم فصل دوم امتیازات زیادی به رقبا دادند تا پنجم شوند. نماینده اصفهان موقعیت گلزنی زیادی خلق می کرد اما در استفاده از فرصت ها ضعیف عمل کرد و به هدفش نرسید.

کارشناس فوتبال در خصوص قهرمانی پرسپولیس گفت: سرخ پوشان بیش از سایر تیم ها ثبات داشتند و بازیکنان هم شناخت کافی از هم را پیدا نموده بودند. خط دفاعی این تیم انسجام خوبی داشت و از موقعیت ها نیز به درستی استفاده شد تا پرسپولیس که نوسان بسیار کمی داشت زودتر از تمامی رقبا به قهرمانی برسد.

وی در خصوص تیم های سقوط نموده لیگ برتر عنوان نمود: شاهین بوشهر از اوایل فصل معین بود تیمی است که به درستی بسته نشده است. دورنگری و هدف گیری مدیران تیم مناسب لیگ برتر نبود و مطابق انتظار این تیم راهی لیگ دسته اول آزادگان شد. پارس جنوبی جم مسائل اقتصادی داشت و از دست دادن مهدی تارتار که در سال گذشته نتایج خوبی گرفت، باعث شد تا این تیم نتواند این فصل در لیگ برتر بماند. سرمربیان مختلفی در شاهین حضور داشتند ولی هیچ کدام قادر به حفظ نماینده بوشهر نشدند.

مازیار درباره اینکه در دومین فصل متوالی آقای گل لیگ برتر خارجی بود و تعداد گل های زده بهترین گلزن در 30 بازی فقط 15 گل بود، اظهار داشت: تیم ها در کوشش هستند تا کمتر دروازه شان باز گردد و برای همین بازی بسته ای ارائه می نمایند. برنامه های معینی برای گلزنی وجود ندارد و تنوع تاکتیکی کمتر از حد انتظار است. توان اقتصادی لازم هم برای جذب مهاجمان با کیفیت در باشگاه ها وجود ندارد و شیخ دیاباته هم استثنا بود. تا زمانی که بیشتر تیم ها به دنبال نتایج حداقلی هستند و محتاط بازی می نمایند و بازیکنان زود اشباع می شوند نباید توقع داشته باشیم که آمار گلزنی افزایش یابد و متعاقباً تعداد گل های زده آقای گل رقابت ها، عدد جالب توجهی باشد.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 735

به "نوسان دیگر تیم ها پرسپولیس را قهرمان کرد، عنوان بهترین خط حمله به خاطر تنوع تاکتیکی استقلال بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسان دیگر تیم ها پرسپولیس را قهرمان کرد، عنوان بهترین خط حمله به خاطر تنوع تاکتیکی استقلال بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید