امضای خاص یحیی گل محمدی

به گزارش مجله مدیاپلیر، پرسپولیس یکی از مدعیان قهرمانی این دوره از رقابت های جام حذفی، عصر روز گذشته در استادیوم نقش دنیا اصفهان پیروز شد با نتیجه 4 بر 2 سپاهان را در مرحله یک هشتم نهایی این جام شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی گردد. این نتیجه در شرایطی به دست آمد که شرایط دو تیم در لیگ تفاوت زیادی با حال و روز 120 دقیقه جام حذفی داشت.

امضای خاص یحیی گل محمدی

در واقع پرسپولیسی ها در شرایطی پیروز شدند بعد از تساوی 2-2 در وقت های معمول در وقت های اضافی دو گل دیگر زده و دست پر از اصفهان خارج شوند که در لیگ برتر شرایط خوبی را در ماه اخیر نداشته اند و از سه ملاقات قبلی شان فقط یکی را برده و صدر جدول را هم به همین تیم سپاهان تقدیم نموده بودند.

از طرفی، سپاهان، تیم میزبان این جدال سرنوشت ساز، در لیگ برتر شش برد متوالی داشت و حتی در ملاقات محبت آمیز ای که با زنیت برگزار کرد برنده از زمین خارج شد تا نشان دهد آماده ترین تیم این روز های ایران است. البته که سپاهان در این فصل با درایت ژوزه مورایس بازی تماشاگرپسندی هم به نمایش می گذارد که علاوه بر نتیجه، دلچسب به نظر می رسد.

با این حال به نظر می رسد باید برد روز گذشته پرسپولیس را به پای یحیی گل محمدی نوشت. به عبارتی می توان با استناد به یکی، دو فکت روی این موضوع تأکید کرد که برد پرسپولیس برابر سپاهان، نقطه عطفی برای یحیی گل محمدی بود.

اولین موضوعی که می تواند به عنوان دلیلی برای این اتفاق تلقی گردد شرایط روحی یحیی بود. تیم او در لیگ برتر خوب نتیجه نگرفت و حتی شایعه اولتیماتوم یا اخراج گل محمدی هم به گوش رسید. او که در ماه های اخیر بار ها نشان داده بود استاد ازدست دادن تمرکز است، برای بازی با سپاهان نشان داد از حواشی دور مانده است.

بررسی دقیق او از سبک بازی سپاهان هم دیگر مثالی برای عملکرد خوب یحیی است. واضح است که این بررسی با اشتباه گاه و بیگاه بازیکنان خودی همراه شد، ولی ماحصل به سود یحیی شد. گماشتن وحدت هنانوف در سمت راست خط دفاعی برای استفاده از قدرت سرزنی جهت به هم ریختن بازی قطری سپاهان، اعتماد خاص به محمد عمری، عقب کشاندن او برای دریافت توپ و استفاده از قدرت دریبلینگ این بازیکن و نهایتا اصرار به استفاده از عمقِ دفاع به نسبت کند سپاهان در این ملاقات، دیگر مواردی است که رأی به بررسی خوب یحیی می دهد.

ضمن اینکه او کدورت های موجود با سیامک نعمتی را هم کنار گذاشت و با بازی دادن به این بازیکن، مزدش را هم گرفت. او حالا نه تن ها از فشار روانی خارج شده بلکه با تمرکز بالا می تواند در ادامه مسیر دوباره پرسپولیس را تبدیل به مدعی قهرمانی کند. یک بازی ساده با تیمی از انتهای جدول و یک جدال سخت با تراکتور متحول شده، می تواند عیار واقعی یحیی را بیشتر نشان دهد.

این موارد به شرطی رقم می خورد که او و مجموعه بازیکنانش مانند ملاقات روز گذشته با تمرکز بالا به میدان بروند. تمرکزی که رأی به چند اتفاق خوب در تقابل با سپاهان برای آن ها داد؛ پرسپولیس در دهمین بازی اش با رقیب اصفهانی یک بار دیگر دست پر از زمین خارج شد تا همچنان از آخرین باختش به این تیم در اصفهان هفت سال بگذرد. پرسپولیس در این مدت 9 بار با رقیب بازی نموده که هرگز بازنده نشده است. با اتمام بازی حساس سپاهان - پرسپولیس حالا فقط یک ملاقات دیگر از جام حذفی باقی می ماند که مربوط به تقابل فولاد با گل گهر سیرجان است. به غیر از برنده این بازی، تا به الان تیم های استقلال تهران، استقلال ملاثانی، پیکان، طرفدار، نساجی، پرسپولیس و پارس جنوبی جم راهی مرحله یک چهارم نهایی شده اند. در این مرحله تیم های استقلال، پرسپولیس، پیکان و استقلال ملاثانی قبل از رسیدن به ضربات پنالتی برنده شدند و به مرحله بعدی صعود کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1730

به "امضای خاص یحیی گل محمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای خاص یحیی گل محمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید