سانحه برای دو هنرمند موسیقی نواحی

به گزارش مجله مدیاپلیر، خبرگزاری خبرنگاران-دو هنرمند شرکت کننده در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی در جهت بازگشت از شهر کرمان به سمت محل سکونتشان در شهر ساوه دچار سانحه رانندگی شدند.

سانحه برای دو هنرمند موسیقی نواحی

به گزارش خبرنگاران، دامون شش بلوکی پژوهشگر و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران خبر داد: متاسفانه با خبرشدم استاد محمدتقی محیط و استاد حسین علی حسینی که به همراه استاد محمد عزیزی (از گروه شاهسون) جهت اجرای برنامه در جشنواره موسیقی نواحی به کرمان آمده بودند در جهت بازگشت به محل سکونتشان در ساوه دچار سانحه رانندگی شده اند.

وی اضافه کرد: این سانحه به دلیل تصادف اتومبیل این عزیزان با یک دستگاه تریلی بوده است. طبق آخرین تماسی که بنده داشتم استاد محمدتقی محیط و حسین علی حسینی به علت وخامت حال با هلیکوپتر به بیمارستان 9 دی منظریه خمینی شهر اصفهان منتقل و استاد عزیزی در بیمارستان اردستان تحت عمل جراحی قرار گرفته است. این در حالی است استاد حسین علی حسینی در ناحیه مغز دچار لختگی خون شده که پزشکان امیدوارند این لختگی زیاد نباشد تا بتوانند به راحتی عمل جراحی را انجام دهند. اما درباره استاد محیط که هم اکنون در حالت کما قرار گرفته است باید به این نکته اشاره کنم که این هنرمند از ناحیه لگن و دنده دچار شکستگی شده و هنوز هم به هوش نیامده است.

شش بلوکی بیان نمود: اجرای این دو هنرمند ایل شاهسون، یکی از بهترین اجراهای دوره سیزدهم جشنواره موسیقی نواحی بود که دارای ساختارهای فنی و ویژه ای بود که تا به امروز کمتر مخاطبی شاهد چنین اجراهای قدرتمندی بوده و می توان گفت که حضور این دو هنرمند بزرگ ایل شاهسون که به اعتقاد بنده از بهترین ها هستند یکی از نقاط قوت جشنواره امسال بود. شرایطی که اگر چه می تواند برای همه دارای ارزش های زیادی باشد اما بد نیست بدانید همین عزیزان در حوزه دریافت مستمری و ماجراهای مرتبط با صندوق اعتباری هنر به قدری دارای مشکل هستند که چنین اتفاقات ناگواری برایشان دلم را آزرده می کند.

این پژوهشگر ضمن ارائه توضیحانی از پیشینه فعالیت های هنری هنرمندان سانحه دیده در عرصه های بین المللی و ملی گفت: از هنرمندان و هنردوستان و عزیزان تقاضای دعا برای سلامتی این دو هنرمند عزیز داریم و از عزیزان مسئولی که در این مناطق یاد شده حضور دارند می خواهم به کنندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنها عیادت و موجبات دلگرمی آنها را فراهم کنند که قطعاً هنرنمایی آن ها در جشنواره موسیقی نواحی ایران یک ارزش واقعی به معنا و مفهوم واقعی کلمه بود. به هر حال گمان می کنم در این شرایط یک تماس تلفنی هم می تواند شرایط روحی مناسبی را برای خانواده این هنرمندان فراهم کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 812

به "سانحه برای دو هنرمند موسیقی نواحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانحه برای دو هنرمند موسیقی نواحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید