داوران جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند

به گزارش مجله مدیاپلیر، دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با اعلام اسامی هیئت انتخاب این دوره، از اعلام اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ تا پنجم بهمن ماه خبر داد.

داوران جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند

به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی امینی با اشاره به فضای خاص و ویژه برپایی این دوره جشنواره، گفت: امسال شرایط متفاوت آماده سازی فیلم ها و برنامه های اجرایی، سبب شد همکاران من در ستاد جشنواره، تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانیم در بخش های مختلف، شاهد رویدادی مطلوب و کیفی باشیم.

او اضافه کرد: جشنواره چهل ویکم با شعار اخلاق، امید و آگاهی برگزار می شود و خوشبختانه بر اساس این چشم انداز و با مساعی مدیران فرهنگی و هنرمندان سینمای ایران، آثار خوبی به این دوره جشنواره رسیده است و حضور این فیلم ها یک جشنواره پرشور و پرنشاط را نوید می دهد.

دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همچنین با معرفی اعضای هیئت انتخاب جشنواره چهل ویکم گفت: هیات انتخاب این دوره را حبیب احمدزاده (نویسنده و کارگردان)، دکتر رضا پورحسین (استاد دانشگاه و مدیر فرهنگی)، روح الله سهرابی (نویسنده، کارگردان و مدیر کل اداره نظارت بر عرضه و نمایش آثار سینمایی)، محمدرضا شرف الدین (تهیه کننده)، پرویز شیخ طادی (نویسنده و کارگردان)، محمدرضا عباسیان (دبیر اسبق جشنواره بین المللی فیلم فجر و فیلمساز) و محمدحسین نیرومند (مدیر فرهنگی و عضو شورای پروانه نمایش) به عنوان یک جمع باتجربه تشکیل می دهند.

او ادامه داد: باید یک تشکر ویژه هم از تهیه کنندگان و فیلمسازان بابت تلاش مثال زدنی شان برای رساندن فیلم ها به جشنواره در شرایط خاص داشته باشم چرا که امسال، اتفاقات رخ داده در جامعه، بر روند تولید آثار تاثیر گذاشته بود و همین شرایط هم، ما را به شکل اطلاع رسانی متفاوتی از همیشه رهنمون ساخت.

امینی سپس به اعلام اسامی آثار سینمای کوتاه و مستند این دوره در اوایل بهمن اشاره کرد و درباره زمان نهایی اعلام آثار بخش مسابقه سینمای ایران گفت: امسال با توجه به آماده نشدن نسخه کامل برخی آثار برای بازبینی، تعداد بیشتری فیلم در فهرست نهایی قرار گرفته است.

به گفته او بازبینی آثار رسیده به بخش سودای سیمرغ به پایان رسیده و با توجه به مهلت داده شده برای تحویل نسخه نهایی آثار، جلسه جمع بندی هیٲت انتخاب نهایتا تا 5 بهمن ماه برگزار و اسامی آثار بخش مسابقه سینمای ایران سودای سیمرغ رسما اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1713

به "داوران جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوران جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید