خبر خوش نایب رئیس مشاوران املاک درباره قیمت مسکن

به گزارش مجله مدیاپلیر، نایب رئیس مشاوران املاک با بیان این که برای مردم خبر خوشی داریم، گفت: روند کاهش قیمت در بازار مسکن به شهر های بزرگ رسیده است.

خبر خوش نایب رئیس مشاوران املاک درباره قیمت مسکن

به گزارش، حسام عقبایی، اظهار کرد: خبر خوشی برای مردم داریم؛ طی ماه های اخیر و پس از جهش قیمت در بخش مسکن، سمت و سوی بازار مسکن از منظر قیمت نزولی شده و همچنان با این رویه پیش می رود.

وی با یادآوری این که از ابتدای سال گذشته تا اواسط تیرماه سال جاری بازار مسکن درگیر رکود تورمی بود، اضافه کرد: افزایش بیش از 100 درصدی قیمت ها در بازه مورد اشاره به میزانی پیشرفت کرد که در نهایت باعث کاهش 89 درصدی معاملات در تابستان سال جاری شد. اتفاقی که در ربع قرن اخیر در بازار مسکن ایران سابقه نداشته است.

وی با بیان این که قیمت واحد های متراژ بالا حدود 40 درصد در شهر های بزرگ کاهش یافته است، اضافه کرد: پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت ها از نیمه دوم سال آغاز گردد، اما از اوایل شهریور سال جاری کاهش نرخ ها در بازار مسکن آغاز شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد: در واحد های مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل 30 درصد قیمت ها بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه 750 میلیون تومان معامله می شد الان به حدود 500 میلیون تومان کاهش پیدا نموده است.

عقبایی با تاکید بر این که روند نزولی قیمت ها در بازار مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده ایم، گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت های واقعی است و انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 56

به "خبر خوش نایب رئیس مشاوران املاک درباره قیمت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش نایب رئیس مشاوران املاک درباره قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید