حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر

به گزارش مجله مدیاپلیر، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی علت حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر علت را کمبود تقاضا دانست و گفت، در صورتی که متقاضی باشد، امکان استفاده از پروازهای شاتل وجود دارد.

حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر

به گزارش مجله گردشگری خبرنگاران، مقصود اسعدی سامانی با اعلام خبر حذف پرواز مستقیم کیش قطر به علت نبودن متقاضی در آستانه جام جهانی، درباره شرایط سفر به این کشور برای جام جهانی 2022 گفت: با وجود حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر، همچنان امکان استفاده از پروازهای شاتل وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در ادامه گفت که ترمینال خارجی جزیره، جوابگوی دو هواپیما به صورت همزمان نیست و زیرساخت های آن آماده نشده است.

وی با اشاره به تعداد سهمیه محدود ایران اظهار کرد: با وجود اینکه 200 پرواز از ایران به قطر برنامه ریزی شده و تعداد شهرها از 6 به 4 کاهش یافته، اما تقاضا زیاد نیست.

چگونه از کیش به قطر سفر کنیم؟

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایرلاین ها با بیان اینکه در صورت وجود درخواست، ایرلاین ها آمادگی ارائه برنامه پرواز را دارند، گفت: پرواز شاتل کیش قطر به صورت محدود با 150 مسافر، هر یک ساعت و با یک پرواز به سوی دوحه انجام می گردد.

از مهمترین شرایط سفر به قطر برای جام جهانی قطر 2022، دریافت هیا کارت و خرید بلیط بازی هاست. در واقع اخذ هیا کارت به نوعی ویزای قطر برای مسافران جام جهانی 2022 محسوب می گردد. در ایام جام جهانی، قطر صدور ویزای توریستی عادی خود را متوقف نموده و هیا کارت (Hayya Card) را به عنوان جایگزین این نوع ویزا معرفی نموده است.

به این ترتیب، سه شهر کیش، اصفهان و مشهد از برنامه پرواز مستقیم به قطر برای جام جهانی حذف شدند.

admin

منبع: فلای تودی
انتشار: 17 آبان 1401 بروزرسانی: 17 آبان 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1678

به "حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف کیش از برنامه پرواز مستقیم به قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید