تحویل کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان

به گزارش مجله مدیاپلیر، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: در اولین سال اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور، کود های مورد احتیاج 17 استان به وسیله شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تأمین و تحویل شبکه توزیع شد.

تحویل کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حمید رسولی اضافه کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در هفت استان خوزستان، فارس، گلستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان نسبت به تأمین کود های یارانه ای مورد احتیاج کشاورزان مشمول طرح کشت قراردادی در وسعت 250 هزار هکتار اقدام و کود های موصوف به تدریج به وسیله شبکه بزرگ کارگزاران این شرکت در اختیار کشاورزان نهاده شد.

وی ادامه داد: علاوه بر استان های یاد شده، شرکت خدمات حمایتی نسبت به تأمین کود های یارانه ای مورد احتیاج کشاورزان مشمول کشت قراردادی با سازمان تعاون روستایی در 10 استان دیگر نیز اقدام و کود های مورد احتیاج آن ها را تأمین کرد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با بیان اینکه برای سال آینده برنامه مفصلی در این خصوص پیش بینی شده است ، گفت: مقرر شده است که این شرکت علاوه بر کود های یارانه ای ازته، فسفاته و پتاسه مورد احتیاج کشت قراردادی، نسبت به تأمین انواع بذور و سموم مورد احتیاج این طرح نیز اقدام نموده و کلیه نهاده های مورد احتیاج فراوری گندم به وسیله این شرکت تأمین و در مقطع کشت در اختیار کشاورزان عزیز قرار داده گردد.

وی اظهار امیدواری کرد که با عنایت به تجربه ای که در امسال در اجرای کشت قراردادی گندم به دست آمده است، در سال آینده بخش اعظم کشت گندم در کشور در قالب طرح کشت قراردادی عملیاتی گردد.

رسولی ، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را پشتیبان اصلی اجرای طرح کشت قراردادی گندم در کشور برشمرد و اضافه کرد: در امسال اجرای طرح کشت قراردادی گندم به عنوان یک مدل پیروز و تجربه شده در سایر محصولات کشاورزی، تسهیلات و ظرفیت های بسیار مناسبی را برای طرفین قرارداد به ویژه کشاورزان زحمتکش مهیا ساخته و منجر به کاهش معنادار دغدغه های آن ها خواهد شد.

به گفته وی، با عنایت به مزایای اجرای این طرح برای بخش کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از همان ابتدا از اجرای این طرح پشتیبانی و با وجود محدودیت های اقتصادی و اعتباری نسبت به تأمین کود های یارانه ای مورد احتیاج آن اقدام نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1477

به "تحویل کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل کود یارانه ای برای اجرای طرح کشت قراردادی گندم در 17 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید