بیشترین شرکت کنندگان جایزه مرگ بر آمریکا آمریکایی هستند، نمایش آثار برگزیده در عراق، سوریه و لبنان

به گزارش مجله مدیاپلیر، دبیر هنری سومین جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا گفت: در این مسابقه 4200 اثر از هنرمندان 36 کشور به دبیرخانه رسیده که بعد از ایران، بیشترین کارها مربوط به هنرمندان آمریکای لاتین و سپس اندونزی است.

بیشترین شرکت کنندگان جایزه مرگ بر آمریکا آمریکایی هستند، نمایش آثار برگزیده در عراق، سوریه و لبنان

به گزارش گروه رسانه های مجله مدیاپلیر، سیدمسعود شجاعی طباطبایی در گفت وگو با فارس در خصوص آثار ارسالی به سومین جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا، گفت: در این مسابقه 4 هزار و 200 اثر از هنرمندان 36 کشور جهان به دبیرخانه رسیده که بعد از ایران بیشترین کارها مربوط به هنرمندان آمریکای لاتین و سپس اندونزی است.

وی ادامه داد: حضور هنرمندان جهان در این رویداد هنری نشان می دهد که مردم جهان منطق مرگ بر آمریکا را درک کرده اند و می دانند که منظور از این شعار سیاست های خصمانه دولت آمریکا علیه مردم جهان است و آنها هم به این سیاست ها اعتراض دارند.

دبیر هنری سومین جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا گفت: یکی از پژوهشگران اذعان داشته که در تاریخ 200 ساله آمریکا، این دولت هر دو سال یک جنگ و مشکل برای مردم جهان ایجاد کرده است؛ مردم ایران نیز شاهد این جنایت های متعددی از کودتای 28 مرداد تا انهدام هواپیمای مسافربری در آبهای خلیج فارس بوده اند.

وی یادآور شد: یکی از نکته های جالب در محتوای آثار ارسالی به این جایزه، پرداختن هنرمندان به ترامپ بود که یکی از کاریکاتوریست های بلژیکی ترامپ را شبیه به هیتلر طراحی کرده است که اثر این هنرمند نیز برگزیده شده است.

شجاعی طباطبایی بیان داشت: با توجه به اهمیت آثار جایزه مرگ بر آمریکا، علاوه بر نمایش 130 اثر منتخب در گالری های حوزه هنری تهران، این آثار در مراکز حوزه هنری استان ها و سپس در کشورهای عراق، سوریه و لبنان به نمایش گذاشته می شود.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 25

به "بیشترین شرکت کنندگان جایزه مرگ بر آمریکا آمریکایی هستند، نمایش آثار برگزیده در عراق، سوریه و لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین شرکت کنندگان جایزه مرگ بر آمریکا آمریکایی هستند، نمایش آثار برگزیده در عراق، سوریه و لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید