متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین ، مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم ها15 پیشنهاد به شهردار تهران؛ از افزایش فضای پیاده تا معلق شدن طرح ترافیک

به گزارش مجله مدیاپلیر، پیروز حناچی در یادداشتی که برای روزنامه گاردین نوشته است، از تحریم ها و عملکرد دولت ترامپ علیه ایران انتقاد و بر ضرورت همکاری های بین المللی برای حل این مشکل تاکید می کند.

متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین ، مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم ها15 پیشنهاد به شهردار تهران؛ از افزایش فضای پیاده تا معلق شدن طرح ترافیک

خبرنگاران- به گزارش خبرنگاران این یادداشت با عنوان تحریم ها مبارزه ایران علیه ویروس کرونا را فلج کرده است در روزنامه گاردین بریتانیا منتشر شده و در ادامه می توانید ترجمه متن کامل آن را بخوانید

  • 15 پیشنهاد به شهردار تهران؛ از افزایش فضای پیاده تا معلق شدن طرح ترافیک

  • مهمترین اقدامات شهرداری تهران در زمانه کرونا | از ضدعفونی شهر با 20 هزار نیرو تا آماده باش 50 سوله

برای بسیاری از ما مدیران شهری در ایران یورش ویروس کرونا یک واقعیت مهم زندگی را مورد تأکید کرده است: هیچ شهر، قصبه و ملتی نمی تواند نسبت به بحران های جهانی حتی در گوشه و کنارهای دوردست جهان بی تفاوت باشد.

در واقع، در حالی که معیار حکومتداری خوب در طول یک قرن گذشته این بوده است که جهانی فکر کنیم، محلی عمل کنیم، امروز ما باید هم محلی و هم جهانی فکر کنیم و هم عمل کنیم. متأسفانه، کوته فکری که در سال های گذشته بر سیاست کشورهای مختلف حاکم بوده ، از بین نرفته است. در عوض، کسانی که به شدت به دنبال دستیابی به منافع ملی به دقت تعریف شده با هر قیمتی می باشند در حال افزایش اشت. این رویکرد دارای عواقب بسیار است.

در ایران ، مدیران شهری با یک بحران بی سابقه بهداشت عمومی روبرو هستند. ارقام نشان می دهد که 3160 نفر تا 2 آوریل از این بیماری فوت کرده اند و بیش از 50 هزار مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است. میزان ابتلا هنوز کند نشده است و بسیاری از مبتلایان در تهران هستند، شهری که من شهردار آن هستم.

بدون تردید مواردی وجود دارد که ما می توانیم مانند همه کشورهای جهان متفاوت عمل کنیم. اما ما تحت شدیدترین رژیم تحریم تاریخ عمل می کنیم. تحریم ایالات متحده نه تنها شرکت ها و اشخاص آمریکایی را از انجام تجارت قانونی با همتایان ایرانی منع می کند، بلکه با توجه به اینکه این تحریم ها فرامرزی است، همه کشورها و شرکت ها نیز برای خودداری از انجام فعالیت های قانونی با ایرانیان، حتی در رابطه با فروش دارو مورد ارعاب قرار می گیرند.

در نتیجه ، توانایی من و همکارانم در فراهم کردن زیرساخت های بهداشتی، لجستیکی و سایر موارد ضروری برای مبارزه با این بیماری به شدت کاهش یافته است. ما هر روز این خسران را تجربه می کنیم در حالی که می توانستیم از مرگ افراد جلوگیری کنیم.

این رفتار ناعادلانه با ایران از طریق سیاست های یک کشور - ایالات متحده - حاصل شده است - کشوری که دولت حاکم آن به نظر می رسد منافع ملی را در اولویت قرار نمی دهد، بلکه در عوض منافع حزب حاکم را بر منافع ملی ترجیح می دهد. نتیجه چنین سیاستها و رفتارهای غیرمسئولانه محدود به ایران نیست. آنها همچنین به مردم آمریکا آسیب رسانده اند.

در واقع ، امتناع دولت دونالد ترامپ از متوقف کردن جنگ اقتصادی خود علیه ایران مستقیماً مانع تلاش های ما برای مقابله با ویروس می شود که هیچ مرزی نمی شناسد. آیا این با منافع ملی ایالات سازگار است که پاندمیک ویروس کرونا دائمی شود؟

برای مقابله بهتر با این بحران های جهانی جدید، لازم است سیاستمداران بدانند که جهت پیگیری منافع ملی جدا یا مغایر با منافع جهانی و پاسخگویی بین المللی نیست.

موضوعی که از اهمیت مشابه برخوردار است این است که باید بدانیم تا زمانی که اجماع عمومی در سیاست بین الملل فعالانه به سمت کاهش بی عدالتی و نابرابری فراتر از مرزهای ملی و نژادی حرکت نکند، بحران های جهانی همچنان به طور غیرقابل انعطافی هر کشور جهان را به خطر می اندازد.

ادامه این شرایط برای جهان امکان پذیر نیست. اگر رهبران جهانی نتوانند از فرصت برای پذیرش تغییر استفاده کنند، همه ما همچنان در برابر بیماری های واگیردار، فاجعه زیست محیطی، گرم شدن کره زمین، تروریسم، افراط گرایی شدید و سایر تهدیدهای مشترک بسیار آسیب پذیر می مانیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 449

به "متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین ، مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم ها15 پیشنهاد به شهردار تهران؛ از افزایش فضای پیاده تا معلق شدن طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین ، مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم ها15 پیشنهاد به شهردار تهران؛ از افزایش فضای پیاده تا معلق شدن طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید