برق کدام خانوار نجومی گران می شود؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، هیات دولت به تازگی طرحی را برنامه ریزی کرده که یارانه مشترکان پرمصرف، قطع شود. این طرح در انتظار تصویب خود دولت است.

برق کدام خانوار نجومی گران می شود؟

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق هم روز پیش در گفتگوی زنده تلویزیونی گفته بود: 2.6 درصد از مشترکان خیلی پرمصرف هستند. این مشترکان 20 برابر مشترکان معمولی برق مصرف می کنند و به همین دلیل هم قرار است جریمه های سنگینی به آنان دهیم.

پیش از این، برق در تابستان امسال یک بار گران شده بود. مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران به ایرنا گفته بود تعرفه برق برای پرمصرف ها افزایش می یابد و یارانه آنان نصف می شود. حالا هم قرار است قبض برق برخی از مشترکان نجومی تر شود و برق گران تر شود.

اما مشترکان پرمصرف چه کسانی هستند؟

به گفته رجبی مشهدی، افرادی که زیر الگوی های استاندارد برق مصرف می کنند، به طور سالانه هفت درصد افزایش قیمت دارند. صورتحساب برق این افراد معمولا حدود 30 هزار تومان است.

به گفته او، افرادی که بیش از 300 کیلووات بر ساعت برق مصرف می کنند مشترکان پرمصرف هستند. این افراد علاوه بر هفت درصد قبلی، 16 درصد دیگر هم به صورتحساب آنها اضافه می شود.

یارانه برق کدام مشترکان پرمصرف کم می شود؟

آن طور که آمارهای ارائه شده می گوید، 850 هزار مشترک خانگی، بیش از دو برابر الگو برق مصرف می کنند. رقم مازاد بر دو برابر را هر بار با احتساب میانه خرید برق از نیروگاه تجدیدپذیر که 800 تومان است حساب می کنند.

البته تعرفه پلکانی از قبل هم برای این دسته از مشترکان پرمصرف، حساب می شد. چند ماه پیش قرار شد قبض برق این مشترکان با تعرفه خرید برق از نیروگاه های تجدیدپذیر حساب شود و حالا می گویند این مشترکان باید جریمه بیشتری برای مصرف برق دهند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1481

به "برق کدام خانوار نجومی گران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق کدام خانوار نجومی گران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید