بازدید آنلاین موزه های تهران در نوروز 1400

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا)- رئیس موزه ارتباطات از بازدید رایگان و مجازی موزه ارتباطات و 9 موزه دیگر با همکاری کمیته ملی موزه های ایران از صفحه رسمی آپارات شرکت ملی پست در تعطیلات نوروزی اطلاع داد.

بازدید آنلاین موزه های تهران در نوروز 1400

به گزارش ایرنا، حسن عمیدی درباره اجرای تورهای بازدید مجازی از موزه ها گفت: با توجه به شرایط ویژه کرونا و برگزاری تورمجازی بازدید 10 موزه در ایام نوروزی، تورمجازی بازدید از موزه ارتباطات ایران در تاریخ ششم فروردین 1400 برگزار می گردد.

رئیس موزه ارتباطات ایران اعلام کرد: با توجه به تجربه پیروز سال گذشته در برپایی تورهای مجازی، سال جاری هم با همکاری کمیته ملی موزه های ایران این تجربه تکرار خواهد شد.

عمیدی توضیح داد: تورهای مجازی 10 موزه از تاریخ 4 تا 13 فروردین 1400 از صفحه آپارات شرکت ملی پست به صورت زنده پخش گردد. تور مجازی موزه ارتباطات ایران نیز از صفحه اینستاگرام موزه نیز پخش خواهد شد.

مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست مطرح نمود: ساعت بازدید از هریک از موزه ها راس ساعت 14 و به مدت یکساعت خواهد بود .

وی با اشاره به این که بحرانهایی که در تاریخ گذشته بشر پیش آمده به نوعی منجر به خلق ابتکارات و نوآوری هایی برای بهتر زندگی کردن انسان شده است، اضافه کرد: با توجه به بحران کرونا ، بسته شدن فضاهای عمومی و لزوم حفظ سلامت افراد، امروزه بازدیدهای مجازی که تا کنون اولویت نبود، برنامه اصلی برای نهادهای موزه داری وگردشگری شده است .

عمیدی اضافه کرد: موزه ارتباطات ایران که خصوصا طی سال های اخیر از پربازدید کننده ترین موزه های تهران خصوصا برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف بوده است، از این قاعده مستثنی نیست و تا سرانجام این بحران از این تکنولوژی بهره خواهد گرفت.

براساس این گزارش برنامه زمان بندی پخش زنده موزه های تهران از صفحه آپارات شرکت ملی پست به توضیح زیر است:

4 فروردین موزه ملی ایران،

5 فروردین کاخ گلستان ،

6 فروردین موزه ارتباطات،

7 فروردین کاخ نیاوران ،

8 فروردین موزه های ارامنه و پمپ بنزین،

9 فروردین موزه هنرهای دینی امام علی (ع)،

10 فروردین موزه آبگینه و سفالینه ها،

11 فروردین خانه موزه سیمین و جلال،

12 فروردین موزه صلح و خانه موزه شریعتی

13 فروردین موزه تنوع زیستی پردیسان

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست موزه ارتباطات ایران سال 1399 به دلیل همکاری با سایر موزه های تهران در برگزاری تورهای بازدید مجازی و تحقق بخشیدن به شعار موزه تعطیل نیست در ایام شیوع ویروس کرونا، از طرف کمیته ملی موزه های ایران به عنوان موزه شاخص و برتر معرفی گردید. این اقدام مورد توجه مجامع بین المللی از جمله شورای بین المللی موزه ها و اتحادیه پستی جهانی نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1099

به "بازدید آنلاین موزه های تهران در نوروز 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید آنلاین موزه های تهران در نوروز 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید