تور دبی ارزان: امیر عبداللهیان: رابطه ایران و امارات برای هر دو کشور مهم است

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه ایران می گوید رابطه تهران و امارات برای هر دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اطمینان داریم فرایند خوب در بهبود روابط منجر به توسعه کامل مناسبات فیمابین می گردد.

تور دبی ارزان: امیر عبداللهیان: رابطه ایران و امارات برای هر دو کشور مهم است

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان امروز در گفت وگوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید وزیر خارجه و همکاری های بین المللی امارات عربی متحده درباره فرایند رو به رشد روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی گفت و گو و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و امارات را روابطی سنتی و مثبت توصیف کرد و گفت: رابطه ایران و امارات برای هر دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اطمینان داریم فرایند خوب در بهبود روابط منجر به توسعه کامل مناسبات فیمابین می گردد.

امیر عبداللهیان حل بعضی مسائل اجرایی میان دو کشور را موجب تسهیل و توسعه روابط تجاری دانست و ابراز امیدواری کرد: با همکاری دو دولت، مسائلی که در مبادلات اقتصادی ایجاد شده در سایه مناسبات فی مابین و حقوق بین الملل مرتفع گردد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای پیش رو گفت: ما برای رسیدن به یک توافق خوب آماده ایم و معتقدیم که طرف های مقابل بایستی به تعهدات خود بازگردند.

وزیر امور خارجه کشورمان سفر همتای اماراتی به منطقه از جمله دمشق را گامی مثبت ارزیابی کرد.

وزیر خارجه امارات هم در این گفت وگو با احوال پرسی از همتای ایرانی، برای وی سلامتی و تندرستی کامل آرزو کرد.

شیخ عبدالله بن زاید با اشاره با مسائل در تبادلات تجاری دو کشور، گفت: مسائل موجود به وسیله کارشناسان دو کشور در حال آنالیز است و کوشش ها برای برطرف مسائل ایجاد شده جریان دارد.

وی با اشاره به بحران های زیست محیطی، تاکید نمود: باید همکاری جهانی و منطقه ای برای حل معضلات زیست محیطی شکل بگیرد و ما آمادگی داریم با کشورهای منطقه در این زمینه همکاری کنیم.

در این گفت و گو وزیر خارجه امارات از امیرعبداللهیان برای سفر به امارات دعوت کرد. امیرعبداللهیان نیز متقابلا از وی برای سفر به کشورمان دعوت بعمل آورد.

وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات با اشاره به اولویت همسایگی دولت نو ایران، گفت و گو و همکاری فزاینده اهل منطقه را مهم و حائز اهمیت دانستند و بر ضرورت تقویت این فرایند تاکید نمودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1436

به "تور دبی ارزان: امیر عبداللهیان: رابطه ایران و امارات برای هر دو کشور مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: امیر عبداللهیان: رابطه ایران و امارات برای هر دو کشور مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید