الزام رانندگان شرکت اتوبوسرانی به استفاده از شبیه ساز رانندگی

به گزارش مجله مدیاپلیر، سردار سیدتیمور حسینی رئیس پلیس راه راهور ناجا امروز در حاشیه بازدید از شبیه ساز رانندگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در جمع خبرنگاران گفت: اقداماتی که می تواند در راستای ارتقای ایمنی ترافیک یاری کند، ایجاد بستر قوی برای جبران خطاهای انسانی است.

الزام رانندگان شرکت اتوبوسرانی به استفاده از شبیه ساز رانندگی

وی با بیان اینکه این خطاهای انسانی می تواند با ایجاد بسترهایی در راستای مدیریت، پایش و ساز و کارهایی کاهش پیدا کند، گفت: کنترل و راهنمایی وسایل نقلیه در مقیاس بزرگ از جمله بخش های مهمی است که باید میزان خطاهای انسانی در آن کاهش یابد.

سردار حسینی با اشاره به دستگاه شبیه ساز رانندگی گفت: این دستگاه می تواند تاثیر بسزایی در کاهش خطاها هنگام رانندگی داشته باشد.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در حال حاضر رانندگان شرکت اتوبوسرانی تهران الزاما موظفند قبل از رانندگی در سطح معابر دوره های آموزش را با شبیه ساز رانندگی بگذرانند.

وی تاکید نمود: استفاده از شبیه ساز رانندگی می تواند الگویی برای سایر بخش ها باشد که از آن در راستای آموزش به رانندگان بهره ببرند.

سردار حسینی گفت: از نظر پلیس الزامی به استفاده از شبیه ساز وجود ندارد اما در حال حاضر شرکت اتوبوسرانی از شبیه ساز رانندگی به صورت الزامی استفاده می نماید.

وی توضیح داد: بدان معنا که افراد باید دوره های آموزشی را با شبیه ساز بگذرانند و سپس در شرکت اتوبوسرانی فعالیت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 259

به "الزام رانندگان شرکت اتوبوسرانی به استفاده از شبیه ساز رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام رانندگان شرکت اتوبوسرانی به استفاده از شبیه ساز رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید