افشاگر فیس بوک خواهان شفافیت شبکه های اجتماعی شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، فرانسیس هاوگن افشاگر تخلفات فیس بوک هشدار داد عدم کنترل این شبکه اجتماعی بر انتشار اخبار و اطلاعات دروغ و نیز سوءاستفاده از زبان های غیرانگلیسی کاربران را به خطر انداخته است.

افشاگر فیس بوک خواهان شفافیت شبکه های اجتماعی شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، وی اضافه کرد که کاربران فیس بوک در چنین شرایطی بیشتر شوکه می شوند، زیرا از خطرات بالقوه ناشی از فعالیت شبکه های اجتماعی آگاه می شوند.

هاوگن که قبلا مدیر محصولات شرکت فیس بوک بوده، در ماه می این شرکت را ترک کرد و هزاران صفحه سند داخلی آن را نیز در نشریه وال استریت ژورنال منتشر کرد. بر این اساس فیس بوک با الگوریتم های خود موجب به خطر افتادن سلامت ذهنی و روانی بعضی کاربران جوان شده است.

فیس بوک نه تنها از این مساله اطلاع داشت، بلکه می دانست از نیروهای کافی که با دیگر زبان ها به غیر از انگلیسی آشنا باشند نیز برخوردار نیست. لذا قادر به شناسایی مطالب نامناسب و نفرت پراکن غیرانگلیسی نیست.

هاوگن در این زمینه تصریح نموده افرادی که از این پلتفرم به زبانی غیر از زبان انگلیسی استفاده می نمایند، در حال استفاده از یک نسخه خام و خطرناک از فیس بوک هستند. این شبکه اجتماعی تا به حال بارها ادعاهای هاوگن را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1448

به "افشاگر فیس بوک خواهان شفافیت شبکه های اجتماعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگر فیس بوک خواهان شفافیت شبکه های اجتماعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید