اعتراف ماتراتزی؛ چه شد که زیدان غیرتی شد

به گزارش مجله مدیاپلیر، ضربه سر خشمگینانه زین الدین زیدان به سینه مارکو ماتراتزی در فینال جام دنیای 2006، اتفاقی که به اخراج زیزو از زمین و از دست رفتن جام برای فرانسوی ها منجر شد و برای همیشه در تاریخ جام های دنیای و حافظه فوتبال دنیا ماندگار شد، چهارده سالگی خود را پشت سر می گذارد.

اعتراف ماتراتزی؛ چه شد که زیدان غیرتی شد

حالا ماتراتزی چهارده سال بعد از آن حادثه در یک لایو اینستاگرامی، روشی که اسطوره های فوتبال ایتالیا مثل دل پیرو، توتی، کاناوارو و بوفون در دوران قرنطینه کرونا به آن علاقه نشان داده و بار ها با شرکت در لایو های اینستاگرامی با هم و با هواداران خود صحبت کردند، حاضر شده و برای اولین بار به صراحت و از زبان خود از ماجرای درگیری معروفش با زیدان پرده برداشت.

مشهورترین اخراج تاریخ فینال های جام جهانی فوتبال باعث شد بهترین بازیکن فرانسه از میدان خارج شود. فرانسه و ایتالیا در نهایت در سرانجام وقت های معمول به تساوی 1-1 رسیدند، ولی ایتالیایی ها در ضربات پنالتی به پیروزی رسیده و جام جهانی را بالای سر بردند. اما حتی ایتالیایی ها هم قبول دارند که اگر شیطنت ماتراتزی و اخراج زیدان نبود، ممکن بود نتیجه ای به غیر از این رقم بخورد.

آنچه درگیری زیدان و ماتراتزی و اخراج زیرو را بیش از پیش برجسته کرده این است که زیدان در آن فینال، آخرین بازی خود را انجام می داد و فینال جام جهانی برایش حکم خداحافظی را داشت. خداحافظی ای که در نهایت به این شکل دراماتیک به سرانجام رسید.

ماتراتزی در این اعتراف اینستاگرامی دیرهنگام گفت: ضربه سر زیدان؟ نه، انتظارش را نداشت. ما در جریان بازی با هم اصطکاک داشتیم. زیدان در وقت اول اضافه نزدیک بود به ما گل بزند و رینو گتوزو از من خواست با او یارگیری نفر به نفر داشته باشم. بعد از اولین برخورد شدیدی که داشتیم از زیدان عذرخواهی کردم، ولی او واکنش بدی نشان داد. بعد از برخورد سوم دیگر اعصابم خرد شد. زیدان برگشت و گفت: بعدا پیراهنم را بهت می دهم. من هم درجواب گفتم خواهرت را ترجیح می دهم. این همان تک جمله طلایی است که خشم زیدان را برمی انگیزد و باعث می شود او از شدت خشم همه چیز را فراموش کرده و به سمت ماتراتزی حمله ور شود.

در این لایو اینستاگرامی، فابیو کاناوارو، کاپیتان ایتالیا در آن جام جهانی هم درباره حادثه فینال صحبت می کند. او در این باره گفت: من از آن ها خیلی دور نبودم. وقتی برگشتم دیدم مارکو روی زمین افتاده. وقتی بالای سرش رفتم گفت: زیدان با سر به من زد. مارکو البته کاری که باید بکند را کرد و خودش را به زمین انداخت. بله، خداحافظ و متشکریم. آنجا بود که کار تمام شد.

زیدان در سال 2017 در مصاحبه ای با تله فوت درباره آن حادثه و واکنشش گفته بود: من به کاری که کردم افتخار نمی کنم. من به خاطر آن حرکت به خودم افتخار نمی کنم و همان موقع از همه جوانها، از مربی ها، از هواداران و خلاصه از همه عذرخواهی کرده بودم. ولی آن حادثه هم بخشی از دوران فوتبال من و زندگی من است. این یکی از آن اتفاق هایی است که خوشایند نیست، ولی باید بپذیریم و هضم شان کنیم.

منبع: ورزش 3

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 527

به "اعتراف ماتراتزی؛ چه شد که زیدان غیرتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف ماتراتزی؛ چه شد که زیدان غیرتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید