ارزش امروز صندوق دارا یکم ، نخستین صندوق ETF چقدر می ارزد؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، به گزارش خبرنگاران، قرار است از امروز دارایی صاحبان صندوق دارا یکم در سبد بورسی آنها نمایش داده شود تا از روز چهارم بتوانند امکان معامله آن را در بازار سهام داشته باشند. اما طبق آخرین محاسبات، ارزش نخستین صندوق ETF چقدر است؟

ارزش امروز صندوق دارا یکم ، نخستین صندوق ETF چقدر می ارزد؟

بازده نخستین صندوق سرمایه گذاری دولتی (ETF) موسوم به دارا یکم تا پایان معاملات روز گذشته با رشد 4/ 113درصدی همراه شده است.

بر این اساس طبق محاسبات دنیای اقتصاد، تا روز شنبه 31 خرداد امسال خالص ارزش دارایی (NAV) صندوق دارایکم به 4میلیون و 267هزار تومان رسیده است.

بررسی های بیشتر نشان می دهد در حالی سرمایه گذاران اقدام به خرید هر واحد صندوق سرمایه گذاری دارا یکم به قیمت 2 میلیون تومان کرده بودند که در حال حاضر هر واحد مزبور با رشد 113درصدی قیمت به ارزش 4میلیون و 267 هزار تومان افزایش یافته است. البته همواره فعالان بازار سرمایه بر ارزندگی این صندوق تاکید داشته و معتقدند ارزش این صندوق می تواند همچنان صعودی باشد.نگاهی به سهام گنجانده شده در سبد صندوق دارایکم نشان می دهد بانک تجارت با 4202 سهم، بیشترین حجم را در این صندوق دارد. در ادامه نیز 3374سهم بانک صادرات در پرتفوی این صندوق قرار گرفته است و بانک ملت نیز 964سهم در این صندوق دارد.

دو شرکت بیمه البرز و بیمه اتکایی امین نیز هر کدام به ترتیب 75 و 49 سهم در صندوق مزبور دارند. بر این اساس از آغاز پذیره نویسی واحدهای مزبور یعنی 14اردیبشهت تا پایان خرداد، هر سهم وتجارت موجود در پرتفوی این صندوق رشد 137درصدی قیمت، وبصادر رشد 123درصدی و وبملت رشد 125درصدی قیمت را تجربه کرده اند. همچنین هر سهم البرز نیز در این بازه زمانی با رشد قیمت 105درصدی و هر سهم اتکام نیز با صعود قیمتی 3/ 45درصدی همراه شدند. (البته باید یادآور شد که قیمت های مزبور در روز 14اردیبهشت با تخفیف 30درصدی هر سهم در قیمت تابلوی بورس محاسبه شده است.)

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 586

به "ارزش امروز صندوق دارا یکم ، نخستین صندوق ETF چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش امروز صندوق دارا یکم ، نخستین صندوق ETF چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید