ادعاهای بی اساس پامپئو برای توجیه تحریم ها آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله مدیاپلیر، وزیر امور خارجه آمریکا ایران را به کوشش برای دست یابی به سلاح اتمی متهم کرد و گفت که فشارها علیه ایران ادامه خواهند داشت.

ادعاهای بی اساس پامپئو برای توجیه تحریم ها آمریکا علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر با متهم کردن ایران به کوشش برای دست یابی به سلاح هسته ای، مدعی شد که فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران با هدف ممانعت از تحقق این مسئله اعمال می گردد.

مایک پامپئو چهارشنبه (ششم فروردین) گفت که فشارهای حداکثری ایالات متحده آمریکا علیه ایران ادامه خواهد داشت.

این مقام آمریکایی در حالی بر ادامه تحریم های مالی علیه ایران تأکید داد که سازمان ها و کشورهای دنیا و حتی شخصیت های آمریکایی، خواهان لغو این تحریم ها شده اند، چرا که این تحریم ها به گفته آن ها مانعی در برابر کوشش های تهران برای مقابله با کروناست.

وزیر خارجه آمریکا همچنین، بار دیگر چین را به پنهان کاری در قضیه شیوع کرونا متهم کرد و گفت پکن در به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به بیماری کووید 19 بسیار تأخیر داشته است. او گفت با این حال، آمریکا آماده همکاری با چین در راستای مقابله با کروناست.

پامپئو گفت که واشنگتن به دنبال همکاری با پکن است ولی چین با ورود کاشناسان آمریکایی به شهر ووهان از همان ابتدا مخالف بوده است.

او همچنین از برگزاری نشست گروه 20 که قرار است در عربستان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردد، استقبال کرد و گفت که شخصا از اینکه این نشست به دلیل کرونا به صورت حضوری برگزار نمی گردد، ناراحت است.

وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص توافق صلح بین این کشور و گروه طالبان افغانستان نیز گفت به رغم خشونتی که این کشور شاهد آن است، فرآیند ایجاد راهکار مسالمت آمیز تنها فرصت برای افغانستانی ها جهت نشستن دور میز مذاکرات جهت دست یابی به راهکار سیاسی است.

هفته گذشته طالبان و آمریکا بعد از ماه ها مذاکرات به توافق صلح رسیدند و قرار است گفت وگوهای داخلی در افغانستان بین دولت و طالبان نیز شروع گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 426

به "ادعاهای بی اساس پامپئو برای توجیه تحریم ها آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای بی اساس پامپئو برای توجیه تحریم ها آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید