اتوبوس یا هواپیما، کدام وسیله مناسب تری برای سفر است ؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، همه چیز به مسافت رانندگی برمی شود

اغلب کسانی که اتوبوس را انتخاب می کنند به این خاطر است که برای رسیدن از مبدأ به مقصد سفرشان نیاز نیست دنیا را دور بزنند. در نتیجه کسی که می خواهد مثلا از بوستون به نیویورک برود، همان بهتر که اتوبوس سوار شود. طبیعتا بلیط اتوبوس از هواپیما ارزانتر است، دردسر قضیه هم کمتر.

اتوبوس یا هواپیما، کدام وسیله مناسب تری برای سفر است ؟

دردسرهای سفر با هواپیما

اما خب اگر بخواهید چنین مسافت کوتاهی را هوایی طی کنید، باید پی تعمیر و درست کردن احتمالی چمدان ها، TSA چک ها و بسیاری باید و نبایدهای خرده ریز دیگر را به تنتان بمالید که البته در سفر با اتوبوس ابدا با آنها روبرو نخواهید بود.

از جهت که بگذریم...

اما اگر جهتتان طولانی تر است، باید یک سری مسائل ابتدایی را برای خودتان روشن کنید. مثلا اینکه چه اندازه زمان می خواهید صرف سفر کردن کنید؟ اگر هدفتان فقط رسیدن به خانه و کنار خانواده باشد و نخواهید زمان زیادی را آن وسط هدر دهید، قطعا به وسایل نقلیه سریع تری احتیاج دارید.

سفر سریع تر

اگر مسائل امنیتی و سایر جزئیات پیش از پرواز را در نظر نگیریم، سفر هوایی بسیار سریع تر از سفر با اتوبوس است. به عنوان مثال برای رفتن از بوستون به واشنگتون باید 8 ساعت تمام را در اتوبوس بگذرانید، در حالی که همین مسافت با هواپیما، یک ساعت بیشتر طول نمی کشد.

مزایای اتوبوس

بسیاری از مسافران در پی مزایایی هستند که در سفر با اتوبوس در اختیارشان قرار می گیرد. مثلا اتوبوس های مگاباس و امثال آن معمولا دسترسی رایگان به اینترنت برای مسافرانشان در نظر می گیرند. در نتیجه آنها می توانند در مدت سفر، به راحتی به کار، تجارت، گفت و گو و سایر فعالیت های آنلاین بپردازند.

معایب هواپیما

در سفر هوایی هم البته به شما دسترسی به اینترنت و سرویس های اینچنینی تعلق می گیرد، اما با قیمت بالاتر و خب بله، نوشیدنی غیرالکلی و کمی خوراکی هم می دهند. اما قیمت پایه به تنهایی بالا هست، دیگر چرا به خاطر اینترنت بیشترش کنیم؟

فضای عمل

موضوع دیگر این است که پایمان را کجا می خواهیم بگذاریم. این موضوع هم راجع به مکان ترمینال ها و هم در ارتباط با اندازه فضایی که برایش پول پرداخت می کنیم، مصداق دارد. برای مگاباس یا هر وسیله نقلیه دیگری شبیه به آن، ترمینال می تواند هر جایی باشد. از یک ایستگاه رسمی گرفته تا کنار خیابان، به علاوه هر چقدر که بخواهید می توانید پایتان را توی اتوبوس دراز کنید.

جای پای کمتر

در سفر هوایی، حتما برای سوار شدن به هواپیما باید به فرودگاه بروید. هیچ حالت دیگری هم وجود ندارد. در عین حال جا برای پاهایتان روزبه روز محدودتر می شود. جای بیشتری می خواهید؟ پولش را بدهید!

نهایتا همه چیز به خود شما بستگی دارد

در نهایت، تصمیم با خود شماست. اگر قرار است از اروپا به بوستون یا واشنگتون پرواز کنید، قطعا اتوبوس جایی برای انتخاب شدن ندارد. اما اگر سفرتان بین 4 تا 8 ساعت نشستن کنار پنجره و خیره شدن به منظره خالی از دریای بیرون است، دیگر خودتان تصمیم بگیرید!

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1454

به "اتوبوس یا هواپیما، کدام وسیله مناسب تری برای سفر است ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس یا هواپیما، کدام وسیله مناسب تری برای سفر است ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید