ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا واهی است، نیرو های سیاسی به آن ها اعتماد نکنند

به گزارش مجله مدیاپلیر، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس نمایندگان عراق وعده های آمریکا را پوچ و واهی توصیف کرد و از نیرو های سیاسی کشورش خواست که به این وعده ها اعتماد و اطمینان نکنند.

ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا واهی است، نیرو های سیاسی به آن ها اعتماد نکنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البلداوی نماینده ائتلاف الفتح در مجلس نمایندگان عراق در گفت: وگوی امروز یکشنبه خود با سایت المعلومه از نیرو های سیاسی کُرد و اهل سنت کشورش خواست تا به سمت رویکرد های آمریکا بعد از سفر اخیر مایک پنس معاون رئیس جمهور این کشور به عراق کشیده نشوند و به وعده های دروغین واشنگتن اعتماد و اطمینان نکنند.

وی گفت: طرف های کُرد نمی توانند به سفر پنس به اربیل زیاد دل ببندند، زیرا طرف آمریکایی در سال های گذشته درخصوص همه وعده هایش به کُرد ها خیانت نموده است.

البلداوی اضافه نمود: اقلیم کردستان عراق و مناطق سنی نشین در معرض خیانت های پیاپی بویژه طرح های کُردی در سوریه و همه پرسی (جدایی طلبی) در شمال عراق نهاده شد و کُرد ها باید به همکاری با بغداد ادامه دهند.

وی اظهار داشت: روابط بین بغداد و اربیل بسیار خوب است و نمی توان در قبال وعده های دروغین (آمریکا)، در قبال این روابط به هیچ وجه ریسک کرد و آن را در معرض خطر قرار داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 137

به "ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا واهی است، نیرو های سیاسی به آن ها اعتماد نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا واهی است، نیرو های سیاسی به آن ها اعتماد نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید