آلودگی 95 درصد مواد غذایی مصرفی بچه ها در آمریکا به فلزات سنگین

به گزارش مجله مدیاپلیر، یکی از نمایندگان دموکرات سنای آمریکا از اداره غذا و داروی این کشور خواسته تا در خصوص گزارشی تحقیق کند که نشان می دهد بسیاری از مواد غذایی تولیدی شرکت های تجاری برای بچه ها آلوده به فلزات سنگین است.

آلودگی 95 درصد مواد غذایی مصرفی بچه ها در آمریکا به فلزات سنگین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله مدیاپلیر به نقل از یاهونیوز، نتایج یک آنالیز علمی بر روی 168 نوع غذای کودک که توسط شرکت های مختلف تجاری در آمریکا فراوری شده اند، نشان می دهد 95 درصد این مواد غذایی به فلزات سنگین مختلفی آلوده هستند.

افشای این موضوع باعث بهت و حیرت و عصبانیت والدین و افکار عمومی در امریکا شده و چاک شومر سناتور دموکرات اعلام نموده اداره غذا و داروی آمریکا باید اقدامات بیشتری را به منظور کنترل و نظارت بر صنعت فراوری مواد غذایی بچه ها در این کشور انجام دهد.

بر اساس آنالیز یادشده سرب و انواع فلزات سنگین دیگر به وفور در مواد غذایی صنعتی فراوریی شرکت های تجاری مختلف در آمریکا وجود دارد. از جمله این فلزات که می توانند بچه ها را به بیماری های خطرناک و حتی مرگباری مبتلا نمایند می توان به آرسنیک، جیوه و کادمیوم اشاره نمود.

مساله نگران نماینده این است که از هر چهار ماده غذایی مورد آنالیز یکی آلوده به هر چهار فلز سرب، آرسنیک، جیوه و کادمیوم بوده و باقی آنها حاوی یک یا سه فلز سنگین بوده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 60

به "آلودگی 95 درصد مواد غذایی مصرفی بچه ها در آمریکا به فلزات سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی 95 درصد مواد غذایی مصرفی بچه ها در آمریکا به فلزات سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید