قهوه خانه ها دیگر حق سرو غذا ندارند ، قلیان کشیدن در کدام اماکن مجاز شد؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: با هدف جلوگیری از تبدیل اماکن عمومی به قلیان سرا مقرر شد تا به قهوه خانه ها اجازه داده گردد تا زیر نظر نیروی انتظامی و اداره اماکن، قلیان سرا داشته باشند.

قهوه خانه ها دیگر حق سرو غذا ندارند ، قلیان کشیدن در کدام اماکن مجاز شد؟

مجله مدیاپلیر - اصغر سلیمی با بیان این مطلب اضافه کرد: طرح استفساریه تبصره 1 ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات، اعاده شده از شورای نگهبان که استفاده از قلیان در همه اماکن را ممنوع اعلام نموده بود در کمیسیون آنالیز شد.

وی اضافه کرد: این بحث امروز در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مطرح شد که قهوه خانه ها و پایانه های مسافری و فرودگاهی از قانون مزبور مستثنی شوند و پایانه ها، اتاق های مخصوص سیگار داشته باشند و قهوه خانه ها هم تحت نظارت اداره اماکن و نیروی انتظامی با مجوز قانونی، قلیان سرا داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به تبدیل شدن بعضی باغات و اماکن عمومی به قلیان سرا، یادآور شد: این اماکن فاقد مجوز، مالیات پرداخت نمی کردند و هم آب و برق و گازشان مسکونی لحاظ می شد و از این لحاظ حقوق دولت ضایع می شد از طرف دیگر، پاتوقی برای بعضی مسائل دیگر هم شده بودند.

حسین مقصودی دیگر عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها نیز اظهار داشت: امکان مصرف قلیان و دخانیات در قهوه خانه ها و قلیان سراها وجود خواهد داشت اما این اماکن حق ارائه غذا نخواهند داشت.

منبع: چمدان
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 127

به "قهوه خانه ها دیگر حق سرو غذا ندارند ، قلیان کشیدن در کدام اماکن مجاز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهوه خانه ها دیگر حق سرو غذا ندارند ، قلیان کشیدن در کدام اماکن مجاز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید