فناوری های پوشیدنی برای تشخیص ابتلا به کرونا

به گزارش مجله مدیاپلیر، دانشمندان جهان با ابداع فناوری جدید در حلقه و ساعت هوشمند توانستند ابتلا به کرونا را تشخیص دهند.

فناوری های پوشیدنی برای تشخیص ابتلا به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ویروس کرونا به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت، گروهی از دانشمندان در ایالات متحده و اروپا تلاش کردند تا تعیین کنند آیا فناوری پوشیدنی، دستگاه هایی مانند ساعت های هوشمند، ردیاب ها و حلقه های مملو از سنسور می تواند به شما در تشخیص بیماری کمک کند یا خیر.

دانشگاه کالیفرنیا بیان نمود در مطالعه ای که در گزارش های علمی منتشر شد، نشان داد که یک حلقه هوشمند با قابلیت کنترل مداوم دمای فرد ممکن است کووید 19 را پیش بینی کند، حتی در مواردی که مشکوک به عفونت نیست.

در این مطالعه 50 بیمار کرونایی شرکت کردند و برای 38 نفر از آن ها، هنگامی که علائمی نداشتند، افزایش دمای بدن و تب به درستی ثبت شد. هدف از این مطالعه ایجاد الگوریتمی است که بتواند شروع علائمی مانند تب، سرفه و خستگی را که از مشخصه های کووید-19 است پیش بینی کند.

به گفته محققان، داده هایی که از دستگاه های پوششی و نزدیک به بدن بدست می آید در مقایسه با خواندن یکبار مصرف دماسنج بسیار مناسب تر است. اشلی میسون، محقق اصلی پروژه گفت: اطلاعات مداوم در مورد دما می تواند تب را بهتر تشخیص دهد و به شناسایی بیماری کمک کند.

مطالعه دیگری نشان داده است که ساعت های هوشمند در افرادی که هنوز با علائم بیماری روبرو نشده اند نیز می تواند در شناسایی کووید 19 مفید باشد.

این مقاله که ماه گذشته در مهندسی پزشکی پزشکی نیچر منتشر شد، داده های 32 فرد آلوده به کرونا را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که 81 درصد تغییرات قابل توجه در نشانگر های کلیدی اندازه گیری شده توسط ساعت ها دارند. ضربان قلب، گام های روزانه یا زمان خوابیدن از جمله نشانگر های کلیدی هستند.

محققان بیان نمودند که با استفاده از داده های ساعت هوشمند، نشان می دهیم که 63 درصد از موارد ابتلا به کرونا می تواند قبل از شروع علائم تشخیص داده شود.

مایکل اسنایدر، نویسنده این تحقیق گفت که هرچه فناوری هوشمند و پوشیدنی مقرون به صرفه تر می شود، می توان از آن در تشخیص زود هنگام طیف وسیعی از بیماری ها در مناطقی از جهان که دسترسی به مراقبت های بهداشتی کمیاب است، استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 917

به "فناوری های پوشیدنی برای تشخیص ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری های پوشیدنی برای تشخیص ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید