خسارت 23 میلیاردی سیل به زیرساخت ها و منازل گله دار

به گزارش مجله مدیاپلیر، شهردار گله دار گفت: خسارت وارده سیل به کوچه ها و معابر سطح شهر و منازل مسکونی و تجاری گله دار 23 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است.

خسارت 23 میلیاردی سیل به زیرساخت ها و منازل گله دار

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، عبدالعزیز عبداللهزاده، شهردار گله دار در استان فارس اظهار کرد: بارندگی های سوم فروردین در شهر گله دار سبب جاری شدن سیل و خسارات فراوان به تأسیسات زیربنایی، زمین های زراعی و محصولات کشاورزی و تخریب منازل مسکونی و تجاری شده است.

شهردار گله دار گفت: خسارت وارده به تأسیسات و شبکه های آب، برق، و گاز گله دار فارس در سیل اخیر، هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

وی شرح داد: اراضی و محصولات کشاورزی و همچنین رودخانه های سطح شهر نیز، هزینه ای بالغ بر 44 میلیارد تومان براورد خسارت شده است.

عبدالله زاده علت جاری شدن سیل اخیر را شدت بارندگی در مدت زمان کوتاه دانست و گفت: به صورت شبانه روزی در حال تلاش هستیم تا بتوانیم مسائل بوجود آمده را مرتفع کنیم.

شهردار گله دار گفت: مکاتبات اجرا شده با فرمانداری و اداره راه و شهرسازی از دیروز سه دستگاه بلدوزر راه سازی، ترمیم سیل بندهای آسیب دیده در سیل اخیر را آغاز کرده است.

وی گفت: پاکسازی های سطح شهر توسط نیروهای شهرداری در حال انجام است و با توجه به حجم بالای گل و لای تمامی معابر شهر هنوز باز نشده و تردد در بعضی از خیابان ها در حال انجام است.

عبدالله زاده شرح داد: شهروندان از رفتن به نقاط پرمخاطره و سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

وی گفت: بلوار امام شافعی محله دهنو گله دار که یکی از بلوارهای اصلی شهر است، کاملاً تخریب شده است.

همچنین سعید علیپور رئیس آبفای شهر گله دار، ضمن درخواست از شهروندان گله داری برای رعایت استفاده بهینه از آب مصرفی خاطر نشان کرد: امروز شنبه آب 80 درصد از مشترکین شهر گله دار وصل، و عملیات تجهیز چاه جدید الحفر آغاز خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 428

به "خسارت 23 میلیاردی سیل به زیرساخت ها و منازل گله دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 23 میلیاردی سیل به زیرساخت ها و منازل گله دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید