جزئیاتی تازه از مذاکرات وین؛ گفت وگوها ادامه می یابد؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، تهران (پانا) - طرف های اروپایی در وین درخواست سرانجام سریع این دور از گفت وگوها را مطرح نموده اند.

جزئیاتی تازه از مذاکرات وین؛ گفت وگوها ادامه می یابد؟

یک منبع به خبرنگار تسنیم گفت که طرف های اروپایی در وین درخواست انتها سریع این دور از گفت وگوها را مطرح نموده اند.

یک منبع دیگر نزدیک به تیم مذاکره نماینده در این خصوص گفت که تیم ایرانی ترجیح می دهد به ادامه گفتگوها تا زمانی که احتیاج باشد، ادامه دهد.

این رسانه بعلاوه اطلاع یافت که مهمترین مانع در راستا تفاهم حداکثری در نشست روز گذشته، اصرار طرف های اروپایی بر لزوم نظرخواهی مورد به مورد آن ها از آمریکا بود.

هیأت ایرانی در نشست دیروز تأکید کرد که کشورهای اروپایی باید استقلال خود را حفظ نمایند و در ضمنً به خاطر داشته باشند که آمریکا به تصمیم خود، با خروج یکجانبه از توافق هسته ای، خود را از حضور در اتاق محروم نموده است.

جلسه کارگروه برطرف تحریم در سطح کارشناسان و با حضور نمایندگان ایران، 1+4 و اتحادیه اروپا روز سه شنبه در هتل کوبورگ برگزار گردید.

در این نشست، مذاکره نمایندگان ایرانی ضمن تشریح دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران و ارائه پیشنهاداتی تازه در مورد نحوه پیشبرد گفت وگوها، بر لزوم برطرف مؤثر تحریم ها علیه ملت ایران تأکید و دیگر اعضا را به مشارکت سازنده در گفت وگوها تشویق کردند. در این جلسه، نمایندگان سایر کشورها نیز آمادگی و جدیت خود را برای تعامل در موضوع برطرف تحریم ها، ابراز داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1453

به "جزئیاتی تازه از مذاکرات وین؛ گفت وگوها ادامه می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی تازه از مذاکرات وین؛ گفت وگوها ادامه می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید