تیم ملی در گروه مرگ انتخابی جام جهانی قرار می گیرد؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، تیم ملی فوتبال ایران چهار برد متوالی را در بحرین به دست آورد تا در شب آخر مسابقات دور گروهی این مرحله به صدر جدول گروه برسد و بدون حرف و حدیث و در نظر گرفتن نتایج سایر تیم ها به دور نهایی صعود کند. صعودی که شایسته تیم پر افتخار آسیا بود. اما کار برای تیم دراگان اسکوچیچ تازه آغاز شده است. سخت ترین مرحله با تیم هایی که هر کدام مدعی صعود به جام جهانی هستند چالشی سخت را برای ایران در پی خواهد داشت.

تیم ملی در گروه مرگ انتخابی جام جهانی قرار می گیرد؟

پس از صعود ایران سازوکار قرعه کشی مرحله نهایی اعلام شد که بر اساس رنکینگ فیفا انجام میشود و با توجه به تغییر رنکینگ فیفا احتمال تغییر آن بسیار بالا است. پیش از این اعلام شده بود که ایران و ژاپن در سید یک قرار دارند و باهم رودررو نخواهند شد. در سید دوم استرالیا و کره جنوبی حضور دارند، در سید سه عربستان و عراق، در سید چهارم امارات و چین، در سید پنج سوریه و عمان و در سید ششم ویتنام و لبنان قرار می گیرند.

به نظر می رسد باتوجه به نتایج تیمهای ملی در چند بازی اخیر، فیفا در رنکینگ تازه اش، تغییراتی را اعمال کند. صفحه توییتر Footy Rankings در توییتی سیدبندی مدنظر خود را با توجه به نتایج رقم خورده در بازی های اخیر و احتمالات برای جابجایی تیم ها در جدول فیفا را به نوع دیگری گفت. در این صفحه سیدهای یک و دو بدون تغییر هستند و ایران و ژاپن در گلدان اول قرار دارند و با هم رو به رو نخواهند شد. در سید دوم استرالیا و کره هستند که با یکی از این دو تیم سر سخت ملاقات خواهیم کرد.

اما در سید سوم کنار تیم عربستان، اماراتی قرار گرفته است که به اسم تیم صدر نشین صعود کرد. در سید چهارم عراق و چین قرار گرفته اند. در سید پنجم سوریه به همراه تیم خوب برانکو یعنی عمان قرار دارند. در گلدان ششم هم لبنان و ویتنام قرار گرفته اند.

با توجه به این تغییرات در رنک فیفا و تغییر در سید بندی ممکن است حریفان ایران تغییر نمایند و باید منتظر اعلام رطمی فیفاو روز قرعه کشی بمانیم. شاید قرعه ایده آل در این سیدبندی برای ایران مصاف بااسترالیا، امارات، چین، سوریه و لبنان باشد.

با این حال شاید تقابل ایران با کره جنوبی، عربستان، عراق، عمان و ویتنام کار شاگردان اسکوچیچ برای صعود را بسیار سخت کند. از بین شش تیم هر گروه، دو تیم به اسم صدرنشین راهی جام جهانی می شوند و تیم سوم پس از تقابل با تیم سوم گروه دیگر، باید یک پلی آف دیگر را هم برگزار کند تا بلیت جام جهانی را به دست آورد.

قرعه کشی مرحله انتخابی جام جهانی سوم تیر ماه برگزار خواهد شد و تا آن موقع یعنی یک هفته بعد، فیفا رنکینگ تازه خود را اعلام می نماید. بعلاوه شایعاتی مبنی بر برگزاری مجتمع مسابقات انتخابی جام جهانی وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1265

به "تیم ملی در گروه مرگ انتخابی جام جهانی قرار می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی در گروه مرگ انتخابی جام جهانی قرار می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید