ال جی ربات های راهنما را برای موزه ها معرفی کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، ال جی الکترونیکس ربات های راهنما با فناوری پیشرفته و توانایی ارتباط با افراد دارای شرایط خاص را برای فعالیت در موزه ها معرفی نموده است.

ال جی ربات های راهنما را برای موزه ها معرفی کرد

ربات راهنمای ال جی الکترونیکس (LG Electronics) تحت عنوان کلویی (Chloe) شناخته می گردد و قرار است در موزه ها به عنوان راهنما فعالیت کند. ال جی این ربات را با نام چی (Qi) در موزه ملی گوگنجو (National Gongju Museum) و موزه شورای ملی (National Assembly Museum) به کار گرفته که در آنجا نقش متصدی موزه را ایفا می نماید و کارهای مختلفی همانند تفسیرهای فرهنگی درباره آثار موزه و بعلاوه هدایت مسیر را انجام می دهد.

ربات راهنمای کلویی ال جی با افزایش در دسترس بودن برای همه افراد، رضایت مشتریان کم توان و دارای شرایط خاص که بر خلاف بازتماشامایندگان عادی در استفاده و لذت بردن از بخش های مختلف موزه مشکل داشتند را جلب می نماید. به عنوان مثال، این ربات راهنما با بازتماشاماینده هایی که مشکل شنوایی دارند، به وسیله تفسیر زبان اشاره و بعلاوه ارائه زیرنویس توانسته ارتباط بهتری نسبت به دیگر ربات های راهنما داشته باشد.

بازتماشامایندگانی که از ویلچر استفاده می نمایند یا به همراه خود کالسکه بچه دارند و نمی توانند به خوبی همراه با گروه باشند، مسیر جداگانه ای به آن ها معرفی می گردد که جدا از راهنمای کلی است و می تواند به آن ها یاری کند تا بازدید بهتری از موزه داشته باشند. بازتماشامایندگان کودک نیز می توانند محتویات تعاملی مختلفی همانند کوئیزهای جالب، الگوهای تطبیق و غیره را با این ربات راهنما تجربه نمایند.

ربات راهنمای کلویی ال جی با نصب نرم افزار UI جداگانه روی ربات کلویی ال جی موجود، سیستم های مدیریت مختلف را یکی می نماید و همین کار باعث می گردد تا رانندگی اتوماتیک دقیق و اطلاعات دو طرفه رو به جلو و عقب به خوبی در اختیار ربات قرار بگیرد. از این طریق، امکان ارائه خدمات تشخیص صدا و سرویس پاسخ برای ارائه اطلاعات مختلف، سرویس تفسیر فرهنگی، سرویس تبلیغاتی و بعلاوه سرویس اتصال ربات فراهم می گردد.

علاوه بر این، در طراحی این ربات راهنما از الگوی نیلوفر آبی مقبره پادشاه موریونگ (King Muryeong) استفاده شده که شما می توانید فضای منحصربه فرد اتاق یونگجین باکجی را حس کنید، جایی که ربات های هدایت کلویی ال جی در آن قرار گرفته اند.

به گفته آژانس ارتقاء صنعت ربات کره که به صورت اختصار به نام KIRIA شناخته می گردد، بازار داخلی ربات های خدماتی در سال 2020 میلادی حدود 860 میلیارد وون کره جنوبی ارزش داشته که این مبلغ در سال 2022 میلادی در حدود 35 درصد افزایش پیدا نموده است. بر اساس گزارش های موسسه تحقیقات اقتصاد و مدیریت کی تی (KT Economics and Management Research Institute) ارزش بازار داخلی ربات های خدماتی تا سال 2025 میلادی به بیش از 2.8 تریلیون وون افزایش پیدا خواهد نمود.

در حال حاضر شرکت ال جی الکترونیکس راهکارها و محصولات رباتی بهینه سازی شده برای فضاهای مختلف را ارائه می نماید که شامل پنج خط از جمله ربات راهنما، ساب بات، ربات UV-C، کری بات (Carrybot) و ربات چمن زن می گردد.

مدیر اجرایی مسئول تجارت ربات در شرکت ال جی الکترونیکس یعنی نوه کیو چان در همین رابطه اظهار داشته:

ربات راهنمای کلویی ال جی خدمات سفارشی شده به مشتریانی که احتیاج به دسترسی خاص دارند، همانند افراد آسیب پذیر و کم توان را ارائه می نماید و همین نیز یاری می نماید تا هر کسی با هر شرایطی بتواند از موزه تماشا کند و از آن لذت ببرد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1729

به "ال جی ربات های راهنما را برای موزه ها معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی ربات های راهنما را برای موزه ها معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید