اصول اولیه دکوراسیون با فنگ شویی برای زندگی شادتر

به گزارش مجله مدیاپلیر، اگر به دکوراسیون علاقه مند هستید و ایده ها و گرایش های دکوراسیونی را دنبال می کنید که حس خوبی به شما می دهد ، حتما نام دکوراسیون به سبک فنگ شویی را شنیده اید که در سال های اخیر در سراسر دنیا مطرح شده است. فنگ شویی یک فلسفه چینی باستانی بوده که در پی یافتن تعادل و هماهنگی بین عناصر است. دکوراسیون سبک فنگ شویی بر سلامت جسمی و روحی ، موفقیت و روابط سالمی که به وسیله جریان انرژی مثبت به دست می آید ، تاکید دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

اصول اولیه دکوراسیون با فنگ شویی برای زندگی شادتر

دکوراسیون سبک فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی که امروزه می توان آن را نوعی آموزش هنر قرار دادن یا دکوراسیون تعریف کرد ، در خصوص قرار دادن صحیح عناصر مختلف به منظور بهینه سازی انرژی به نام چی است. معنی اصطلاح فنگ شویی از دو کلمه فنگ به معنای باد (و نفس) و شوی به معنای آب تشکیل شده است. این دو عنصر نه تنها نمادهای مهمی به عنوان عناصر ضروری و حیاتی برای وجود انسان محسوب می شوند ، بلکه عناصری هستند که در سراسر دنیا حرکت و جریان دارند.

در حالی که اصول فلسفه فنگ شویی در بسیاری از جنبه های زندگی صدق می نماید ، اما اغلب در دکوراسیون سبک فنگ شویی به کار می روند ؛ زیرا ابزارهای مورد استفاده در آموزش فنگ شویی می توانند به راحتی در فضاهای زندگی ما اعمال شوند و کیفیت زندگی بهتر و آرام را به ما ارائه دهند.

الهام بخش نحوه تزئین یک فضای نشیمن

فلسفه فنگ شویی که از تائوئیسم و چین باستان سرچشمه گرفته در واقع فقط یک آموزش طراحی و دکوراسیون نیست ، بلکه اصول و ایده آل های فنگ شویی می تواند الهام بخش نحوه تزئین یک فضای نشیمن باشد. ما می توانیم خانه های خود را از منظر فنگ شویی طراحی کنیم و از فلسفه فنگ شویی در هنگام استفاده از عناصر اولیه طراحی مانند نور و رنگ استفاده کنیم.

فنگ شویی که نماد دو عنصر طبیعی است و برای زنده ماندن به آن احتیاج داریم ، به ما این امکان را می دهد که انرژی های طبیعی را به خانه های مردم مدرن خود که جدا از طبیعت زندگی می نمایند بازگردانیم و سبک دکوراسیون سبک فنگ شویی را در خانه ها انجام دهیم.

قوانین تزیین فنگ شویی

طبق آموزش فنگ شویی ، اگر می خواهید دکوراسیون خود را به روز کنید و از جریان طبیعی و خوب انرژی در خانه خود اطمینان حاصل کنید ، اولین چیزی که باید بدانید پنج عنصر مهم فنگ شویی است؛ چوب ، فلز ، خاک ، آب و آتش.

دکوراسیون سبک فنگ شویی ؛ نماد سرزندگی

دکوراسیون سبک فنگ شویی، نماد رشد و سرزندگی است. قرار دادن وسایل چوبی در فضاهای زندگی شما باعث رشد و بهبود فردی می گردد. شما می توانید این عنصر ضروری فنگ شویی را با استفاده از گیاهان و مبلمان چوبی به خانه خود اضافه کنید.

عنصر فلز

دکوراسیون سبک فنگ شویی ، نماد منطق و هوش است. بر دانش و تیزبینی ذهنی تاکید می نماید و انرژی را برای رشد آنها فرا می خواند. عنصر آهن را می توانید با قاب های فلزی یا ریزه کاری ها ، مجسمه ها به فضاهای زندگی خود اضافه کنید.

عنصر خاک

این نشان دهنده ثبات و تعادل است. به ایجاد یک زندگی متعادل و پایدار یاری می نماید. شما می توانید از سنگ ، ماسه و سنگ و تصاویر چشم انداز برای نشان دادن عنصر زمین در دکوراسیون خود بهره ببرید.

عنصر آب

دکوراسیون سبک فنگ شویی ، نماد خرد و آرامش است. عنصر آب یاری می نماید تا فضای زندگی راحت و آرام را نشان دهید. آینه ها ، سطوح بازتابنده و آکواریوم ها راه های مختلفی برای افزودن عنصر آب به فضای شما هستند.

عنصر آتش

دکوراسیون سبک فنگ شویی ، نماد شور و انرژی است. عنصر آتش نشان دهنده تحول ، توسعه و اشتیاق است. با استفاده از شمع و اشیاء قرمز رنگ ، فضاهای زندگی خود را با عنصر آتش تزئین کنید.

ایجاد هماهنگی

اگر بخواهیم دکوراسیون سبک فنگ شویی را ایجاد کنیم ، هارمونی به عنوان یکی دیگر از عوامل بسیار مهم خودنمایی می نماید. استفاده صحیح از عناصر طراحی ، قرار دادن پنج عنصر اساسی در هماهنگی با جریان انرژی و استفاده از رنگ هایی که با یکدیگر سازگار هستند ، هم از نظر زیبایی شناختی دلپذیر و هم روان هستند. بعلاوه می توانید یک دکوراسیون داخلی ایجاد کنید که در آن جریان انرژی به درستی طراحی شده باشد.

طراحی نور (یین و یانگ)

یک راه برای نزدیک شدن به طراحی دکوراسیون سبک فنگ شویی این است که به نور خانه خود از نظر یین و یانگ فکر کنید. نور روشن ، انرژی نشاط بخش یانگ است که ما را به تحرک در می آورد. نور کم انرژی یین است که تاریک ، ساکت و آرام است. با توجه به اینکه شما احتیاج به تعادل بین هر دو دارید ، عناصر روشنایی خانه خود را برای برقراری این تعادل طراحی کنید. استفاده از نور در هماهنگی با انرژی های یین و یانگ انرژی شخصی شما را در زندگی روزمره افزایش می دهد.

پیشنهاد دکوراسیون سبک فنگ شویی اتاق خواب

برای تنظیم ریتم زندگی روزانه و تشویق بدن به بیدار شدن و خوابیدن در زمان های مناسب ، باید اجازه دهید نور طبیعی از پنجره ها عبور کند. اگر اتاقی که در آن می خوابید ، اتاقی است که اجازه می دهد چراغ های خیابان در شب روشن شوند ، باید از پرده های خاموش نماینده برای ایجاد تاریکی طبیعی در شب بهره ببرید.

رنگ ها و فرم های فنگ شویی

درست مانند مواد مبلمان و اشیاء و پنج عنصر اساسی ، رنگ ها نیز در دکوراسیون سبک فنگ شویی جایگاه بسیار مهمی دارند. با الهام از چرخه های طبیعت ، فلسفه فنگ شویی نیز بر انرژی های طبیعی در انتخاب رنگ تاکید دارد. طبق فنگ شویی ، عناصر اساسی طبیعت را می توان با رنگ ها ، شکل ها و مواد خاصی نشان داد و استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی شما راه هایی را برای آوردن انرژی پنج عنصر به خانه شما ایجاد می نماید.

قرمز و زرد

رنگ قرمز نشان دهنده عنصر آتش از پنج عنصر اساسی است و انرژی ارائه شده به وسیله آتش را به خانه ما می آورد. علاوه بر رنگ قرمز ، می توانید انرژی الهام بخش و نشاط آور آتش را با اجسام مثلثی تامین کنید. رنگ زرد نیز معادل رنگ عنصر زمین که نشان دهنده ثبات و تعادل است. اجسام مربعی شکل انرژی عنصر زمین را منعکس می نمایند.

سیاه و سفید

در دکوراسیون سبک فنگ شویی ، رنگ های سفید و متالیک رنگ هایی هستند که از انرژی فلزی در خانه خود استفاده می کنیم. ما می توانیم این انرژی را با مبلمان گرد حمایت کنیم. از سوی دیگر، عنصر آب را می توان با اجسام بی شکل ، روان و زاویه دار نشان داد. به عنوان یک رنگ ، طبق فلسفه فنگ شویی ، سیاه نشان دهنده آب است ، اگرچه ممکن است در نگاه اول شگفت انگیز به نظر برسد.

سایه های سبز و آبی

اگرچه تعجب آور است ، اما رنگ های سبز و آبی دریایی نشان دهنده انرژی شفابخشی است که چوب به طبیعت و مردم می دهد. علت این امر البته تناژ رنگ گیاهان است. می توان گفت که در دکوراسیون سبک فنگ شویی اشیاء و ستون هایی که درست مانند درختان امتداد یافته اند نماد شکل این انرژی هستند.

منبع: اتاق
انتشار: 5 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1402 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1752

به "اصول اولیه دکوراسیون با فنگ شویی برای زندگی شادتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول اولیه دکوراسیون با فنگ شویی برای زندگی شادتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید