طرز برخورد با کودک بی هوش

به گزارش مجله مدیاپلیر، ممکن است به هر دلیلی کودک شما بی هوش گردد. برای مثال در اثر همان موضوعی که موجب شده بود جریان ضعیف برق به او آسیب برساند یا در مواقعی که کودک شما دیابت دارد و بر اثر افت قندخون بی هوش شده است و بسیاری نمونه های دیگر.

طرز برخورد با کودک بی هوش

طرز برخورد با کودک بی هوش

نویسنده:الهه رضائیان

ممکن است به هر دلیلی کودک شما بی هوش گردد. برای مثال در اثر همان موضوعی که موجب شده بود جریان ضعیف برق به او آسیب برساند یا در مواقعی که کودک شما دیابت دارد و بر اثر افت قندخون بی هوش شده است و بسیاری نمونه های دیگر.

اگر کودک بی هوش است ولی نفس می کشد و نبض دارد، برای اینکه زبانش به عقب برنگردد یا در اثر استفراغ خفه نگردد، باید او را تا رسیدن آمبولانس در شرایط بهبود یا احیا قرار دهید و مرتب نفس و ضربان او را چک کنید.

مراحل انجام کار

1. خونسرد باشید و کنار کودک زانو بزنید، سرش را به عقب داده تا راه تنفس اش باز گردد (در صورت مشکوک به شکستگی نباید ناحیه گردن و پشت را اصلا تکان دهید و تا رسیدن یاری سر او را میان دو دست یا پتوی لوله شده بدون تکان حفظ کنید). مراحل بعدی را مطابق شکل انجام دهید.2. دستی را که از شما دورتر است مطابق شکل زیر چانه قرار دهید تا همیشه راه تنفسی اش باز بماند.3. حالا پایی که دور از شماست را خم نموده و مطابق شکل طوری عمل کنید که در نهایت کودک شما در این فرم قرار بگیرد.

منبع:http://salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1314

به "طرز برخورد با کودک بی هوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز برخورد با کودک بی هوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید