روش های نمایش فایل های پنهان در ویندوز؛ چگونه فایل های مخفی را برگردانیم؟

به گزارش مجله مدیاپلیر، بسیاری از فایل ها در ویندوز مخفی هستند، برخی از این فایل ها توسط خود ویندوز مخفی شده اند تا مزاحم کار کاربران نبوده و از دسترس کاربران غیرحرفه ای خارج باشد و با تغییر آن ها موجب خراب شدن ویندوز نشوند. اما در بسیاری از مواقع نیاز است فایل های مخفی نمایش داده شوند. برای آموزش فعال کردن نمایش فایل های مخفی در ویندوز با ما همراه باشید

روش های نمایش فایل های پنهان در ویندوز؛ چگونه فایل های مخفی را برگردانیم؟

خبرنگاران| به طور کلی ویندوز و برخی نرم افزار ها یکسری فایل های مخفی در پوشه نصب خود دارند که به طور معمول دسترسی به آن ها امکان پذیر نیست. در ویندوز وجود فایل های مخفی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثلا ویندوز برخی فایل های سیستمی مهم خود را به صورت پنهان در می آورد یا برخی افراد فایل های شخصی و یا هر فایلی که می خواهند در نمایش عموم قرار نگیرد را به صورت پنهان در می آورند.

ابتدا باید پنجره Folder Options را باز کنیم. برای این کار به قسمت My Computer یا Computer ویندوز خود وارد شوید؛ و از منوی بالایی پنجره بر روی گزینه Tools کلیک نموده و از مورد های باز شده گزینه… Folder Options کلیک کنید.

حالا سربرگ View را انتخاب نموده و از بخش Advanced Settings بر روی چک باکس کناری گزینه Show hidden files ,folders, or drives کلیک کنید تا فعال شود. حالا برای تایید و ذخیره تغییرات بر روی نوشته OK یا Apply کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

حالا برای مشاهده فایل یا فایل های آشکار شده، به درایو یا پوشه مورد نظر خود بروید. فایل هایی که مخفی بوده و شما آن را آشکار نموده اید کمرنگ تر از بقیه فایل ها نمایش داده می شوند.

نکته: اگر می خواهید فایل های محافظت شده مخفی سیستم عامل ویندوز نمایش داده شود، شما می توانید از سربرگ View چک باکس گزینه (Hide protected operating system files (Recommended را بردارید تا فایل های محافظت شده مخفی سیستم عامل ویندوز نمایش داده شود. ولی توجه داشته باشید که این گزینه برای امنیت بیشتر ضروری است، پس سعی کنید این گزینه را تغییر ندهید.

آشکار کردن فایل های مخفی در ویندوز 8 نیز تقریبا همانند ویندوز xp و 7 است.

از صفحه آغاز (Start Screen) ویندوز 8 گزینه Control panel را انتخاب کنید تا وارد کنترل پنل ویندوز شوید. روش دیگر: شما میتوانید از منوی سمت راست ویندوز (Charms bar) بر روی تصویر search (جستجو) کلیک کنید و از کادر جستجو باز شده عبارت Control panel را تایپ کنید، بدین صورت می توانید کنترل پنل ویندوز را پیدا نموده و آن را اجرا کنید.

حالا بر روی گزینه Appearance and Personalization کلیک کنید

حالا پنجره Appearance and Personalization باز می شود. از این پنجره، و از بخش Folder Options گزینه Show hidden files and folders را انتخاب کنید

حالا از پنجره باز شده بر روی چک باکس کناری گزینه Show hidden files and folders کلیک نموده تا فعال شود. سپس برای تایید و ذخیره اطلاعات بر روی دکمه Apply و سپس بر روی OK کلیک کنید.

نکته: اگر می خواهید فایل های محافظت شده مخفی سیستم عامل ویندوز نمایش داده شود، شما می توانید از سربرگ View چک باکس گزینه Hide protected operating system files Recommended را بردارید تا فایل های محافظت شده مخفی سیستم عامل ویندوز نمایش داده شود. ولی توجه داشته باشید که این گزینه برای امنیت بیشتر ضروری است، پس سعی کنید این گزینه را تغییر ندهید.

خوشبختانه نشان دادن فایل های مخفی و پنهان شده در ویندوز 10 کار چندان دشواری نیست. شما می توانید تنها با چند کلیک فایل ها پنهان را نمایان نموده و فایلی را که در جستجوی آن هسستید پیدا نمائید. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

1. در ویندوز 10 File Explorer را باز کنید.

2. در نوار منوی بالای File Explorer، منوی View را کلیکیده.

3. سپس در سمت راست منوی باز شده، روی پیکان گزینه Options کلیک کنید.

4. روی Change folder and search options کلیک کنید تا پنجره ای باز شود.

5. ویندوز اکسپلورر ویندوز 10 قسمت Folder Option

در پنجره تازه باز شده در میان زبانه های بالای آن، روی زبانه View کلیک کنید.

6. سپس در فهرست Advanced setting، گزینه Show hidden files, folders and drives را پیدا نموده و آن را فعال کنید.

7. برای اعمال تغییرات اجرا شده، دکمه Apply و سپس دکمه OK را کلیک.

منبع: فرادید
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 559

به "روش های نمایش فایل های پنهان در ویندوز؛ چگونه فایل های مخفی را برگردانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های نمایش فایل های پنهان در ویندوز؛ چگونه فایل های مخفی را برگردانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید