در iOS 18 تغییر نام سیری امکان پذیر شده است

به گزارش مجله مدیاپلیر، اپل در سیستم عامل iOS 18 قابلیت نوی به نام میان برهای صوتی (Vocal Shortcuts) اضافه نموده است. با انتشار نسخه بتای iOS 18، کاربران کشف نموده اند که می توان از این قابلیت برای تعریف یک عبارت نو برای فعال کردن سیری استفاده کرد.

در iOS 18 تغییر نام سیری امکان پذیر شده است

با استفاده از میان برهای صوتی، شما می توانید یک عبارت دلخواه که سیری آن را متوجه گردد، برای اجرای میان برهای دیگر و انجام وظایف پیچیده تعریف کنید. یکی از میان برهایی که می توانید تنظیم کنید، جایگزینی برای عبارت Hey Siri است.

برای راه اندازی میان بر صوتی برای سیری، برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید، به بخش دسترسی (Accessibility) بروید و پایین صفحه تا گزینه میان برهای صوتی (Vocal Shortcuts) اسکرول کنید. سپس، تنظیم میان برهای صوتی (Set Up Vocal Shortcuts) را انتخاب نموده و روی گزینه Siri را ضربه بزنید. عبارت تازهی را که می خواهید برای فعال کردن سیری بهره ببرید، مانند کامپیوتر وارد کنید.

پس از تنظیم نام تازه، می توانید با گفتن آن عبارت، سیری را در آیفون خود فعال کنید. توجه داشته باشید که این قابلیت در حال حاضر محدود به آیفون است و با سایر دستگاه ها مانند هوم پاد همگام سازی نمی گردد؛ بنابراین برای آن دستگاه ها همچنان باید از عبارت Hey Siri بهره ببرید.

کاربرهای ردیت در این زمینه نوشته اند که در صورتی که این قابلیت را راه اندازی کنید، باید پس از گفتن عبارت میان بر مکث کوتاهی نموده و سپس فرمان صوتی خود را بدهید. بر خلاف سیری که به شما امکان می دهد کل عبارت را پشت سر هم، مانند هی سیری، ساعت چند است؟ بیان کنید، در این روش احتیاج به مکث بین عبارت میان بر و فرمان صوتی است. به علت وجود این تأخیر، به نظر نمی رسد بیشتر کاربران بخواهند به طور دائم از این روش استفاده نمایند؛ با این حال، همچنان می توانید از عبارت Hey Siri در کنار میان بر صوتی خود برای فعال کردن سیری استفاده نمایید.

علاوه بر جایگزین کردن عبارت فعال سازی سیری، میان برهای صوتی را می توان برای اجرای هر میان بر دیگری مانند اجرای اپ ها، دسترسی به قابلیت های سیستمی نظیر گرفتن اسکرین شات، تغییر صدا، اسکرول کردن صفحه، فعال کردن کنترل سنتر و بسیاری موارد دیگر تعریف کرد. میان برهای صوتی بعلاوه می توانند به جای عبارت گفتاری با یک صدای دلخواه فعال شوند و به عنوان ابزاری مفید برای دسترسی پذیری برای کاربرانی که احتیاج به روش های جایگزین برای فعال کردن قابلیت های سیستمی دارند، عمل نمایند.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 خرداد 1403 بروزرسانی: 27 خرداد 1403 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1828

به "در iOS 18 تغییر نام سیری امکان پذیر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در iOS 18 تغییر نام سیری امکان پذیر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید