ثبت اختراع جدید اپل سیستم تشخیص موانع Apple Car را نشان می&zwnjدهد

به گزارش مجله مدیاپلیر، اختراع جدید اپل سیستم و مکانیزمی را نشان می دهد که اتومبیل خودران با استفاده از حسگر لایدار می تواند موانع رو به رو خود را شناسایی و با استفاده از حسگرهای داشبرد لمس کاربر و داده های ورودی را درک کند.

ثبت اختراع جدید اپل سیستم تشخیص موانع Apple Car را نشان می&zwnjدهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، گفته می گردد اپل چندین سال است که در حال توسعه پروژه تیتان یا همان خودروی خودران خود موسوم به اپل کار (Apple Car) است و اگر اخبار را دنبال نموده باشید می دانید که اپل بارها اقدام به ثبت اختراع جدید درباره سیستم ها و مکانیزم های خودران نموده است. یکی از ویژگی های پروژه تایتان این است که اپل به طرز عجیب و محرمانه ای این پروژه را در سکوت خبری پیش می برد و تصور می گردد که فعالیت اپل به طراحی سیستم ها و خدمات برای وسایل نقلیه خودران معطوف شده باشد. البته جزئیاتی نیز از توسعه خودروی فیزیکی نیز منتشرشده و واضح است که اپل هنوز در حال توسعه فناوری های وسایل نقلیه فیزیکی است.

اختراع ثبت شده در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در روز سه شنبه با عنوان تشخص موانع مجموعه سیستم هایی را برای شناسایی موانع نشان می دهد که می تواند برای وسایل نقلیه خودران بسیار حیاتی باشد. سیستم یادشده می تواند با استفاده از حسگر لایدار (LIDAR) موانع موجود در جهت را تشخیص دهد. برای مثال، داده های لایدار می توانند به واسطه یک کنترل کننده اتوماتیک اتومبیل، برای تشخیص اشیا در محیط اطراف استفاده گردد و درنهایت این اطلاعات می تواند برای ناوبری یا برنامه ریزی حرکت در محیط های داینامیکی استفاده گردد.

این سیستم می تواند داده های لایدار را گرفته و آن را روی نقشه موسوم به دید پرنده از یک محیط اعمال کند و از آنجا به وسیله فناوری یادگیری ماشین کلاس های مختلفی را براساس ویژگی های آن ها روی اشیاء موجود در نقشه ایجاد کند. داده های طبقه بندی اشیاء می تواند به عنوان نقابی برای ردیاب های شیء یا بومی سازی نقشه ها استفاده گردد. تجزیه وتحلیل نقشه های دید پرنده ممکن است باعث بهبود دقت و تشخیص و ردیابی اشیا گردد که به نوبه خود می تواند عملکرد سیستم های کنترل اتوماتیک خودرو را بهبود بخشد.

افزون بر این، اپل اختراع دیگری نیز با عنوان دستگاه های مبتنی بر نور با آرایه های راهنمای نور را به ثبت رسانده است. غول فناوری کوپرتینو در اختراع یادشده دستگاهی مبتنی بر نور را توصیف می نماید که می تواند تصاویر یا سایر نورهای خروجی را به کاربر نشان دهد و اطلاعات ورودی کاربر را به وسیله لمس جمع آوری کند. دستگاه مبتنی بر نور ممکن است شامل یک حسگر برای جمع آوری ورودی کاربر باشد. برای مثال، با استفاده از یک حسگر لمسی خازنی که روی سطح دستگاه مبتنی بر نور را پوشانده است می توان برای جمع آوری ورودی لمسی از کاربر استفاده گردد.

اپل خاطرنشان می نماید که آرایه راهنمای نور دستگاه می تواند از دسته ای از الیاف، ازجمله پلاستیک یا سایر مواد شفاف که با روکش فلزی احاطه شده اند، تشکیل گردد. این ثبت اختراع به طور خاص یادآوری می نماید که هدف آن بهبود استفاده از نمایشگر در بعضی از محیط های چالش برانگیز است و در ادامه به این نکته اشاره می نماید که دستگاه مبتنی بر نور می تواند در سیستم های وسیله نقلیه، مانند سیستم های داشبورد برای ارائه اطلاعات کاربر به سایر سرنشینان وسیله نقلیه و جمع آوری اطلاعات ورودی آن ها مورد استفاده قرار گیرد. در تکمیل ثبت اختراع، اپل خاطرنشان می نماید که می توان از چوب به عنوان ماده ای در داشبورد یا سایر سیستم ها استفاده کرد. الیاف چوب را می توان با تیمار در فرایندی موسوم به حمام شیمیایی برای استفاده در آرایه راهنمای نور شفاف کرد.

شایعات مربوط به پروژه تایتان طی سال های گذشته به صورت دوره ای منتشر شده است. این پروژه با تغییر جهت و کاهش کارکنان رو به رو شده؛ اما به نظر می رسد توسعه سیستم های خودران همچنان ادامه دارد. دیجی تایمز بر این باور است که اپل خودروی خودران را تا سال 2025 روانه بازار خواهد نمود و مینگ-چی کو، تحلیل گر نام آشنای محصولات اپل نیز معتقد است این شرکت در نهایت Apple Car را در بازه زمانی 2023 تا 2025 رونمایی و عرضه خواهد نمود.

اپل به صورت هفتگی اختراعات بی شماری ثبت می نماید. ثبت اختراع نشان دهنده موضوعات مورد علاقه تحقیق و توسعه شرکت ها محسوب می گردد؛ اما تضمین کننده ارائه آن در محصول یا خدمات آینده به حساب نمی آید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 887

به "ثبت اختراع جدید اپل سیستم تشخیص موانع Apple Car را نشان می&zwnjدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اختراع جدید اپل سیستم تشخیص موانع Apple Car را نشان می&zwnjدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید