تراکتور-پرسپولیس: جنگ سلاطین مالکیت توپ!

به گزارش مجله مدیاپلیر، در فصول اخیر جدال تراکتور با پرسپولیس از مهم ترین بازی های لیگ محسوب می شود. در این دوره هر 2 تیم از رده های بالای جدول فاصله گرفته اند، ولی پیروزی در این مسابقه ممکن است آن ها را تا 4 تیم بالای جدول بالا بکشد و با توجه به فاصله کم سایر تیم های مدعی، می تواند به ادامه لیگ امیدوار سازد. این دو تیم که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی شده اند برگزارکننده دیدار سوپرجام نیز خواهد بود.

تراکتور-پرسپولیس: جنگ سلاطین مالکیت توپ!

تفاهم در نقاط ضعف

اینکه پرسپولیس در این فصل در حد انتظار ظاهر نشده بیش از هر چیز به عملکرد این تیم در دیدار های خارج از خانه باز می شود. قهرمان 4 دوره اخیر لیگ در کنار ماشین سازی که ضعیف ترین تیم این دوره است، تنها تیم هایی هستند که در دیدار های خارج از خانه این فصل به پیروزی نرسیده اند. پرسپولیس با احتساب دیدار های فصل قبل، 7 بازی است که خارج از خانه بردی نداشته و با یک تا 2 بازی کمتر نسبت به سایر رقبا در رده چهاردهم جدول بازی های خارج از خانه است.

در سمت مقابل تراکتور شرایط تقریبا مشابهی در دیدار های خانگی دارد. این تیم با 4 گل زده بدترین خط حمله بازی های خانگی لیگ را دارد. تراکتور در خانه تنها یک برد دارد. این تیم که فصل پیش بهترین عملکرد را به عنوان میزبان داشت در این دوره در رده سیزدهم جدول بازی های خانگی است.

جنگ سلاطین مالکیت توپ

دو تیم سبک بازی یکسان دارند که مشخصه ممتاز این دو تیم نسبت به سایر تیم های لیگ است. یحیی گل محمدی فوتبال دلخواه خود که مبتنی بر مالکیت بالای توپ است را در این فصل هم در پرسپولیس پیاده کرده و این تیم به طور متوسط 56.3٪ در هر بازی صاحب توپ بوده و از این نظر بهترین تیم لیگ است. پس از پرسپولیس، تراکتور با درصد مالکیت 55.6 در رده دوم جای دارد. این دو تیم جدال تماشایی برای مالکیت توپ در این دیدار خواهند داشت.

رویایی عباس زاده با تیم محبوبش

محمد عباس زاده 31 بار برای پرسپولیس به میدان رفت و 10 گل به ثمر رساند که بیشترین تعداد گلی است که این بازیکن برای یک تیم در لیگ برتر به ثمر رسانده است. این بازیکن هیچ وقت علاقه قلبی خود را به تیم سرخپوش پایتخت پنهان نکرده و حالا در شرایطی به مصاف این تیم می رود که ستاره تراکتور در این دوره به شمار می آید. عباس زاده با 7 گل بهترین گلزن این تیم است و با زدن این تعداد گل بهترین فصل خود را در لیگ برتر رقم زده است.

یحیی غریبه با برد در تبریز

تراکتور و پرسپولیس در تقابل های رودرو مجموعاً رقابت پایاپایی داشتند. در مقطعی تراکتور بر حریف تهرانی خود رجحان داشت و تنها تیم تاریخ لیگ برتر لقب گرفت که پیروز می شود 5 بار پیاپی این تیم را شکست دهد و در مقطعی پرسپولیس، تراکتور را 3 بار متوالی مغلوب کرد تا در مجموع پرسپولیس 10 بار پیروز این رقابت شود و تراکتور 9 مرتبه 5 نوبت نیز جدال دو تیم مساوی شده است.

یحیی گل محمدی که سابقه مربیگری در تراکتور را دارد و بدترین آمار مربیگری خود را در این تیم ثبت کرده برابر تراکتور یک مربی اکثراً ناکام بوده است. گل محمدی با 7 شکست مقابل تراکتور به هیچ تیمی به این اندازه نباخته گل محمدی در 7 باری که در خانه تراکتور مقابل این تیم قرار گرفته 5 بار شکست خورده و هیچ وقت به پیروزی نرسیده است.

این بازی امروز 16 بهمن از ساعت 15:00 در ورزشگاه یادگار امام برگزار می شود. همزمان با این مسابقه در مشهد، شهرخودرو با مس رفسنجان دیدار می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 983

به "تراکتور-پرسپولیس: جنگ سلاطین مالکیت توپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکتور-پرسپولیس: جنگ سلاطین مالکیت توپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید