بیمه اختیاری از بیمه اجباری پیشی گرفت

به گزارش مجله مدیاپلیر، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بر اساس تحلیل های موجود هرساله حدود 10 درصد به آمار مستمری بگیران این سازمان در بخش بیمه شدگان افزوده می شود گفت: اتفاق جدید ماجرا این است که در حوزه بیمه شدگان اجباری افزایش آنچنانی نداریم ولی شاهد رشد در بخش بیمه اختیاری، قراردادی و توافقی هستیم.

بیمه اختیاری از بیمه اجباری پیشی گرفت

به گزارش مجله مدیاپلیر، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر می کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی با طرح این پرسش که چرا می گوییم ورشکستگی در تامین اجتماعی موضوعیت ندارد؟ اظهار کرد: لفظ ورشکستگی برای سازمان های تامین اجتماعی در دنیا مفهوم ندارد. در ماده 28 قانون تامین اجتماعی یک سهم سه درصدی برای دولت مشخص شده که باید بابت حق بیمه برای هرفرد به تامین اجتماعی بپردازد.

زدا افزود: این حق بیمه سه درصدی فقط برای کمک مالی نیست بلکه نوعی تضمین است تا اگر صندوق به هر علتی دچار مشکل شد، دولت نقش ضمانتی اش را ایفا کند و نگذارد مردم دچار مشکل شوند. مردم نباید نگران باشند زیرا چیزی به اسم ورشکستگی نداریم و نقش دولت در صندوق های بیمه اجتماعی موجب رفع مشکل می شود.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه فرایند افزایش و یا کاهش احتمالی تعداد بیمه شدگان توسط سازمان تامین اجتماعی به طور منظم رصد و تحلیل می شود گفت: سیستم تامین اجتماعی پویا و زنده است. بر اساس تحلیل های موجود هرساله حدود 10 درصد به آمار مستمری بگیران ما در بخش بیمه شدگان اضافه کرده می شود.

وی توضیحات بیشتری در این باره ارائه و اظهار کرد: اتفاق جدید ماجرا این است که ما در حوزه بیمه شدگان اجباری افزایش آنچنانی نداریم ولی شاهد رشد در بخش بیمه اختکمک، قراردادی و توافقی هستیم.

زدا اضافه کرد: بنابراین در هرصورت تراز مالی و نقدینگی سازمان دچار لطمه و ریزش نشده است بلکه یک انتقال از بخش بیمه اجباری به بیمه اختکمک داشته ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 283

به "بیمه اختیاری از بیمه اجباری پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه اختیاری از بیمه اجباری پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید