استراق سمع تمام مکالمات آیفونی ها با یاری یک باگ خطرناک ، شرکت اپل سرویسفیس تایم گروهی را موقتا لغو کرد

به گزارش مجله مدیاپلیر، شرکت اپل به دلیل وجود یک باگ درفیس تایم گروهی این سرویس را تا اطلاع ثانوی لغو کرد. این باگ امنیتی باعث می شد که هر دستگاهی که در فیس تایم حضور دارد به طور بالقوه به یک میکروفون برای ضبط مکالمات تبدیل گردد.

استراق سمع تمام مکالمات آیفونی ها با یاری یک باگ خطرناک ، شرکت اپل سرویسفیس تایم گروهی را موقتا لغو کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روزها همه در پی امنیت هستند و به نظر می رسد این موضوع در فضای مجازی از امنیتی دو چندان برخوردار باشد. بر همین اساس است که مشکل فیس تایم نیز بسیار مهم ارزیابی شده است.

این اشکال از آن جهت خطرناک است که تلفن همراه هر فرد را به طور بالقوه تبدیل به یک میکروفون برای شنود می نماید و این یک نگرانی عمده و عمیق برای اپل است. ماجرا از این قرار است که پس از آغاز یک تماس فیس تایم با یک کاربر دیگر آیفون، باید به پایین صفحه ضربه بزنید تا کاربر دیگری را به تماس اضافه کنید و شماره تلفن خود را اضافه کنید. اما بر اساس شواهد وقتی چنین تماسی دریافت می کنید، حتی وقتی گوشی شما زنگ نزده، یا حتی اگر تماس را قبول نکنید، قادر به شنیدن صدا از تلفن گیرنده خواهید بود.

سخنگوی اپل در بیانیه ای در این خصوص گفت: ما از این مسئله آگاهی داریم و یک اصلاحیه را در نسخه به روز رسانی نرم افزاری بعدی خود که در این هفته منتشر می گردد ایجاد نموده ایم.

منبع: انتخاب
انتشار: 9 دی 1401 بروزرسانی: 9 دی 1401 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1700

به "استراق سمع تمام مکالمات آیفونی ها با یاری یک باگ خطرناک ، شرکت اپل سرویسفیس تایم گروهی را موقتا لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراق سمع تمام مکالمات آیفونی ها با یاری یک باگ خطرناک ، شرکت اپل سرویسفیس تایم گروهی را موقتا لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید