300 هزار پیغام تهدید آمیز برای داور ایران ، عربستان؛ خودت و خانواده ات را تکه تکه می کنیم!

به گزارش مجله مدیاپلیر، بازی فینال کاراته ایران - عربستان بین سعید گنج زاده و طارق حامدی در وزن +75 کیلوگرم یکی از عجیب ترین جدال های رزمی در المپیک توکیو 2020 بود؛ جایی که پس از پیش افتادن 4-1 کاراته کای سعودی، یک ضربه خطا به گنج زاده سبب شد تا داور مسابقه طارق را به خاطر دیسکالیفه بازنده اعلام کند و نماینده ایران در آستانه شکست، پیروز مسابقه لقب گیرد و مدال طلا را از آن خود کند.

300 هزار پیغام تهدید آمیز برای داور ایران ، عربستان؛ خودت و خانواده ات را تکه تکه می کنیم!

پس از این بازی وزیر ورزش عربستان در پی موج واکنش های شدید در فضای مجازی اعلام نمود که طارق پاداشی معادل مدال آوران طلا کسب خواهد نمود، اما این سرانجام کار نبود؛ تقریبا در هر صفحه بین المللی که خبری از این ماجرا وجود داشت، سر و کله کاربران عربستانی با پرچم سبز رنگ هم پیدا می شد که کوشش می کردند تصمیم داور را زیر سوال ببرند و البته به سراغ خود داور هم رفتند.

اوگور کوباش، تنها نماینده ترکیه در هیئت ژوری کاراته المپیک، بدشانس بود که این مسابقه را قضاوت کرد چرا که جنجال های پیرامون آن دامنش را گرفت و حتی ماجرا به خانواده اش هم رسید. کوباش در گفتگویی که با تلویزیون ت ر ت ترکیه داشت، به این موضوع پرداخته و از تهدید های مجازی شدید کاربران سعودی به خود، همسر و دخترش پرده برداشت.

کوباش که در این ماجرا تهدید به مرگ شده، می گوید در جدال گنج زاده و حامدی، طرف درست ایستاده و از این موضوع پشیمان نیست.

او که به نظر از این ماجرا مضطرب و حیرت زده شده، می گوید: در حالی که ورزشکار ایرانی روی زمین دراز کشیده بود، تیم پزشکان که مداخله نخست را انجام دادند، با دست و صورت اشاره کردند که او نمی تواند بازی را ادامه دهد. علاوه بر این، پزشک فدراسیون جهانی هم اعلام نمود که گنج زاده نمی تواند بازی را ادامه دهد.

وی اضافه نمود: ما داوران را دور هم جمع کردیم، آن ها هم عقیده بودند. از آنجا که کاراته کای ایرانی با برانکارد محل مسابقه را ترک کرد، ورزشکار عربستانی را بر اساس قوانین هانسوکو (دیسکالیفه) کردم. من فقط مامور اجرای تصمیم پزشکان و داوران بودم.

داور ترک با اشاره به 300 هزار پیغام تهدید آمیز گفت: به من گفتند تو را در فرودگاه به قتل می رسانیم و به محض رسیدن به ترکیه، کارت تمام است. خانواده ات را هم پیدا می کنیم و آن ها را هم می کشیم. با چاقو، آن ها را قطعه قطعه می کنیم.

اوگور بعلاوه گفت که صفحاتش در شبکه های اجتماعی مورد حمله قرار گرفته اند و عده ای کوشش دارند تا مدیریت صفحه را در اختیار بگیرند. او می گوید که برای اولین بار با چنین وضعیتی روبرو شده، اما وجدانش راحت است چرا که طرف درست ایستاده است.

منبع: ورزش 3

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 1274

به "300 هزار پیغام تهدید آمیز برای داور ایران ، عربستان؛ خودت و خانواده ات را تکه تکه می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 هزار پیغام تهدید آمیز برای داور ایران ، عربستان؛ خودت و خانواده ات را تکه تکه می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید