کویت: پیغام ایران را به عربستان سعودی و بحرین رساندیم

به گزارش مجله مدیاپلیر، معاون وزیر خارجه کویت گفت که کشورش پیغام های ایران برای مقام های عربستان سعودی و بحرین را به این کشورها انتقال داده است.

کویت: پیغام ایران را به عربستان سعودی و بحرین رساندیم

به گزارش گروه بین الملل مجله مدیاپلیر به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، خالد جارالله معاون وزیر خارجه کویت، روز گذشته خاطرنشان کرد که کشورش حامل پیغام های ایران برای مقام های عربستان سعودی و بحرین بوده است.

خالد جارالله گفت: کویت در حقیقت، این پیغام ها را به برادران (سعودی و بحرینی) فرستاده است. این پیغام ها در ارتباط با وضعیت منطقه خلیج فارس بوده، و هنوز پاسخی به آنها داده نشده است.

مقام ها در تهران طی روزهای گذشته اعلام نموده بودند که نامه حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، درباره طرح پویش صلح هرمز به کشورهای حاشیه خلیج فارس فرستاده شده است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی، روز سه شنبه در این زمینه گفت: ما نه تنها به عربستان، بلکه به تمام کشورهای منطقه پیغام روشنی برای ایجاد خط گفت وگو دادیم.

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز روز دوشنبه گفته بود: رئیس جمهوری نامه هایی ارسال کردند؛ اساس نامه ها صلح و ثبات منطقه بوده است؛ ما معتقدیم دو جانبه های متعددی می تواند در منطقه شکل گیرد و فشارهای آمریکا نباید باعث دوری همسایگان گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 110

به "کویت: پیغام ایران را به عربستان سعودی و بحرین رساندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت: پیغام ایران را به عربستان سعودی و بحرین رساندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید