کلاهبرداری با شگرد کار در منزل ، مروری بر مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته

به گزارش مجله مدیاپلیر، پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از شناسایی و دستگیری افرادی خبرداد که با شگرد کار در منزل اقدام به کلاهبرداری از افراد می کردند.

کلاهبرداری با شگرد کار در منزل ، مروری بر مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایرنا، سرهنگ محمد علی رئیس پلیس استان زنجان روز چهارشنبه در تشریح این خبر گفت: با پایش و رصد صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان معین شد شخص یا اشخاصی به هویت های نامعلوم با تبلیغ و انتشار آگهی های دروغین و معرفی شرکت های سوری با ترفند کار در منزل و کسب درآمد بالا در فضای مجازی، اقدام کلاهبرداری از افراد می کردند.

سرهنگ جمعه لو در ادامه گفت: در آنالیز های فنی و پلیسی، 2 نفر متهم به هویت های معلوم در یکی از استان های همجوار مورد شناسایی نهاده شدند و با هماهنگی مراجع قضائی به همراه تجهیزات و ادله های دیجیتالی به پلیس فتا استان دلالت شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان در تحقیقات اولیه منکر بزه ارتکابی شدند ولی پس از روبه رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشتند که با تبلیغات گسترده از فضای مجازی بالاخص شبکه های اجتماعی با درج آگهی دروغین کار در منزل و کسب درآمد در فضای مجازی، پس از جلب اعتماد قربانیان ضمن دریافت بیعانه برای استخدام، اقدام به کلاهبرداری و پولشوئی با سوء استفاده از کارت های بانکی قربانیان می کردند.

وی گفت: این مجرمان سایبری در اظهارات خود به کلاهبرداری بیش از 10 هزار نفر به میزان 50 میلیارد ریال در سراسر کشور اعتراف نموده اند.

کشف سموم کشاورزی قاچاق میلیاردی

سرار سلمان امیری فرمانده انتظامی استان همدان از کشف بیش از 10 هزار لیتر انواع سموم کشاورزی قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال در شهرستان کبودراهنگ اطلاع داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی کبودراهنگ در پی اخبار رسیده مبنی بر این که فردی اقدام به انبار و احتکار سموم کشاورزی می نماید، آنالیز موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه نمود: ماموران در بازرسی از یک انبار کشاورزی پیروز به کشف 10 هزار و 700 لیتر انواع سموم کشاورزی قاچاق شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان ارزش ریالی محموله مکشوفه را از قول کارشناسان حدود 10 میلیارد ریال بیان کرد و اضافه نمود: با اجرای این عملیات یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی و انبار نیز پلمب شد.

توقیف 20 هزار عدد ماسک قاچاق

سرهنگ محمد توحیدی فرمانده انتظامی مهاباد استان آذربایجان غربی از کشف 20 هزار عدد ماسک قاچاق در بازرسی از یک دستگاه وانت سایپا اطلاع داد و گفت: با اشراف اطلاعاتی مأموران ایستگاه ایست و بازرسی دارلک مهاباد حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه سایپا حامل کالای قاچاق شناسایی شد.

وی اضافه نمود : پس از هماهنگی با مراجع قضائی و در بازرسی از خودروی مورد نظر 20 هزار عدد ماسک تنفسی سه لایه بدون مجوز بهداشتی کشف شد. در این راستا راننده خودرو دستگیر و با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف 22 تن کره قاچاق

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 22 تن کره قاچاق به ارزش 7 میلیارد ریال در پایانه مرزی پرویزخان شهرستان قصرشیرین اطلاع داد و گفت: پس از اطلاع پلیس آگاهی قصرشیرین مبنی بر حضور یک کامیون حامل کالای قاچاق در بازارچه پرویزخان رسیدگی به موضوع در دستور کار نهاده شد.

وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده پیروز به شناسایی کامیون مذکور شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی بازرسی های لازم را به عمل آوردند. در بازرسی های صورت گرفته 22 تن کره قاچاق کشف شد، کارشناسان ارزش این محموله را 7 میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار جاویدان همچنین از دستگیری راننده کامیون اطلاع داد و گفت: این فرد برای صدور حکم لازم و سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف 23 تن بذر ذرت قاچاق

سرهنگ جمال سلمانی جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 23 تن و 130 کیلوگرم بذر ذرت قاچاق به ارزش 5 میلیارد ریال در سرهنگ شهرستان کنگاور اطلاع داد گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی کنگاور حین گشت زنی در ورودی شهرستان به یک دستگاه کامیون که با سرعت زیادی در حرکت بود، مشکوک شدند.

وی گفت: کارآگاهان با مشاهده کامیون و بی توجهی راننده به اخطار پلیس، اقدام به تعقیب خودرو نموده و پس از طی مسافتی آن را متوقف و نسبت به بازرسی های لازم اقدام کردند. کارآگاهان در این بازرسی 23 تن و 130 کیلوگرم بذر ذرت قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به 5 میلیارد ریال می رسید، کشف کردند. راننده دستگیر و به دستگاه قضائی برای صدور حکم معرفی گردید.

کشف 107 راس دام قاچاق

سرهنگ بزرگعلی نوری فرمانده انتظامی شهرستان بهار استان همدان از کشف 107 راس گوسفند قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال اطلاع داد و گفت: ماموران انتظامی شهرستان بهار با کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان، به یک دستگاه خودروی کامیون که از سمت همدان به مقصد استان های غربی در حرکت بود مشکوک شده و آن را برای آنالیز متوقف کردند.

وی اضافه نمود: در بازرسی از این خودرو، 107 راس گوسفند قاچاق کشف شد که ارزش آن ها برابر نظر کارشناسان 3 میلیارد ریال برآورد شده و 3 متهم در این خصوص با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار با اشاره به این که دام های مکشوفه تحویل جهاد کشاورزی شهرستان شد تا در چرخه عرضه به بازار قرار گیرد، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشابه و مشکوک به حمل احشام و کالای قاچاق را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

ناکامی سودجویان در قاچاق احشام

سردار یوسف ملک زاده جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 175 رأس گوسفند قاچاق به ارزش 5 میلیارد ریال در شهرستان فسا اطلاع داد و گفت: با کسب خبری مبنی بر قاچاق احشام توسط افراد سودجو به مقصد استان های مرزی، مأموران پاسگاه دوگان شهرستان فسا با کنترل خودروهای عبوری به 2 دستگاه کامیون مشکوک و آنها را برای آنالیز بیشتر متوقف کردند.

وی گفت: در بازرسی از این خودروها، 175 رأس گوسفند قاچاق کشف که با دستور مرجع قضائی به میدان دام تحویل داده شد. کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را 5 میلیارد ریال برآورد نموده اند، 2 دستگاه کامیون به پارکینگ منتقل و رانندگان آن ها نیز با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: midya0.ir شناسه مطلب: 923

به "کلاهبرداری با شگرد کار در منزل ، مروری بر مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با شگرد کار در منزل ، مروری بر مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید